Tiesa apcietina Krievijas kara noziegumu slavināšanā aizdomās turēto prokremlisko aktīvisti Kreili

Rīgas pilsētas tiesa ceturtdien, 4. aprīlī, piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu – Torņakalna iedzīvotājai Jeļenai Kreilei, kuru tur aizdomās par Krievijas kara noziegumu attaisnošanu un slavināšanu.

Neminot personas vārdu, Valsts policijas (VP) pārstāve Lāsma Greidāne norādīja, ka VP šonedēļ aizturēja personu, kura savas dzīvesvietas logos Torņakalnā izvietoja vairākus priekšmetus, tostarp Krievijas Federācijas karogus, to imitācijas, kā arī Padomju varas simboliem līdzīgus priekšmetus. Minētie priekšmeti logā bija novietoti uz ārpusi, padarot tos visiem publiski redzamus.

Tā kā izvietotie priekšmeti kopumā norāda uz Krievijas īstenotā nozieguma pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu, policija pret Torņakalna prokremlisko aktīvisti sākusi kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 panta pirmo daļu (genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana).

3. aprīlī persona aizturēta un 4. aprīlī atzīta par aizdomās turēto saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 panta pazīmēm. 

Ceturtdien Rīgas pilsētas tiesā tika izskatīts procesa virzītāja ierosinājums par drošības līdzekļa – apcietinājuma, piemērošanu, ko tiesa personai arī piemēroja. 

Kreile jau vairākkārtīgi nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar publiskās vietās un pasākumos pausto atbalstu agresorvalstij. Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti