Sabiedrisko mediju akcijā Ukrainas atbalstam saziedoti 354 977 eiro

Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un LSM.lv – akcijā Ukrainas atbalstam saziedojuši kopumā 354 977 eiro, intervijā Latvijas Radio informēja "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta. 

Intervija ar "Ziedot.lv" vadītāju Rūtu Dimantu 
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Tas ir ļoti labs rezultāts, ņemot vērā, ka nu jau iet kara Ukrainā trešais gads un ziedojumi Ukrainai samazinās. Šis parādījis, ka mēs tomēr esam gatavi palīdzēt," sacīja Dimanta. 

Pēc viņas teiktā, akcijā saziedotā nauda tiks izmantota Ukrainas visakūtākajām vajadzībām, tostarp bruņoto spēku atbalstam.

"Ziedot.lv" kopā ar Ukrainas vēstniecību jau pasūtījusi pirmo palīdzības sūtījumu 275 000 eiro apmērā. Šajā sūtījumā ietilps 46 nakts redzamības termokameras. Tāpat Ukrainai plānots nosūtīt 44 portatīvos dronu ķērājus. Savukārt atlikusī summa tiks iztērēta, konsultējoties ar Ukrainu. "Mēs nevaram pateikt Ukrainai – pagaidiet!" intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Dimanta.

Sabiedrisko mediju akcija Ukrainas atbalstam aizsākās 20. februārī un ilga līdz 3. martam. Ziedot bija iespējams, zvanot uz ziedojumu tālruni vai ziedojot "Ziedot.lv" mājaslapā.

"Ziedot.lv" vadītāja piebilda, ka ik nedēļu no Latvijas uz Ukrainu dodas kāda palīdzības krava no visdažādākajām Latvijas vietām.

"Tas atbalsts ir stabils, varbūt tas ir samazinājies ziedojumu apjomu vai vērtības ziņa, bet atbalsts ir nenogurstošs. Visvieglāk, protams, iedzīvotājiem ir ziedot naudu, jo tas neprasa dziļāku iesaisti," sacīja Dimanta, norādot, ka Latvijā ir vairāk nekā 90 organizāciju, kas palīdz Ukrainai un pārvērš šos ziedojumus "reālā vajadzībā".

Latvijas iedzīvotāji ar saviem ziedojumiem palīdz trīs dažādos veidos. "Pirmkārt, tas ir atbalsts Ukrainas karavīriem, un tas ir vispopulārākais. Tie ir gan dronu ziedojumi, gan atbalsts karavīriem ar siltām maltītēm un ekipējumu. Otra sadaļa ir palīdzība, kad uz turieni dodas mūsu mediķi vai sūta kādas specifiskas lietas uz slimnīcām, tātad medicīniskā palīdzība. Trešā ir humānā palīdzība – palīdzam ar gan patversmju labiekārtošanu bērnudārzos un skolās, gan atjaunot dažādas sagrautas ēkas," skaidroja "Ziedot.lv" vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti