Panorāma

Francijas nemieri sāk rimties

Panorāma

Vai ar mēra maiņu briest izmaiņas arī Rīgas domes koalīcijā?

Anda Čakša neatkāpsies no ministres amata

Izglītības ministre noraida arodbiedrības prasību un nedemisionēs

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") neatkāpsies no amata, kā to līdz pirmdienas, 3. jūlija, darbadienas beigām bija pieprasījusi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA). 

Izglītības ministre Anda Čakša par LIZDA demisijas pieprasījumu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Es nevaru šobrīd akceptēt arodbiedrības ierosinājumu, es neatkāpšos," intervijā Latvijas Radio sacīja ministre. 

Viņa atzina, ka no iepriekšējiem izglītības ministriem ir "saņēmusi mantojumā nozari ar būtiskām problēmām" un nākamā gada valsts budžeta kontekstā būs jārunā par naudas apjomu pedagogu atalgojumam. 

Vienlaikus Čakša sagaida no arodbiedrības lielāku aktivitāti izglītības kvalitātes celšanā, jo centralizēto eksāmenu rezultāti rāda, ka pie tās ir jāstrādā.

"Es vienmēr esmu atvērta dažāda veida sarunām, bet es runāju par sarunām, nevis manipulāciju un, iespējams, mobingu attiecībā uz to, kā katrs redz, kā jābūt.

Ministrija ir politikas veidotāja, tā nav vēlmju sarakstu izpildītāja," uzsvēra Čakša, aicinot arodbiedrību kopīgi strādāt, lai bērniem nodrošinātu kvalitatīvu izglītību.

Čakša Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka arodbiedrība savā pieprasījumā atsaukusies uz vairākiem problēmjautājumiem, kas izglītības sistēmā krājušies gadiem ilgi. Streika prasības Čakšas ieskatā esot izpildītas. 

"Šobrīd, raugoties uz tām lietām, ko es kā ministre esmu darījusi, uzskatu, ka tam [demisijai] nav pamatojuma. Vai tas, ko pieprasa LIZDA, ir juridiski korekti? Mēs runājam par streika prasībām, kur ir prasība par atalgojuma pieaugumu un slodžu balansēšanu. Visi lēmumi, kas ir saistīti ar atalgojuma pieaugumu un slodžu balansēšanu, ir pieņemti. No 1. septembra ir minimālās likmes pieaugums. Šis ir vēsturiski lielākais pieaugums vispār šogad," norādīja Čakša.                                

KONTEKSTS:

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība aicināja izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība") līdz 3. jūlija darbadienas beigām atkāpties no amata, pārmetot viņai neieinteresētību izglītības nozares problēmu risināšanā un streiku prasību nepildīšanu par skolotāju algām un slodžu sabalansēšanu.

Nesaskaņas starp arodbiedrību un ministri ilgst jau vairākus mēnešus. Nesaprašanās bijusi arī ar iepriekšējiem nozares ministriem.

Iepriekš, nesagaidot no valdības pedagogu algu palielināšanas grafiku, pedagogu arodbiedrības padome 24. aprīlī ar protesta gājienu sāka trīs dienu streiku.

Streika laikā LIZDA panāca valdības lēmumu, kas paredz piešķirt papildus 4 168 067 eiro mērķdotācijām pašvaldībām visu pedagogu atalgojuma palielināšanai. Taču LIZDA arvien nav apmierināta ar IZM aprēķiniem saistībā ar pedagogu streika prasību izpildi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti