Panorāma

Dzimumnoziedznieku uzticības tālrunis palīdz nekaitēt

Panorāma

Panorāma

Jauniešus trešajam iesaukumam varētu atlasīt nejaušības kārtībā

Trešajam aizsardzības dienesta iesaukumam brīvprātīgi pieteikušies 515 jaunieši

Piektdien, 1. decembrī, noslēdzās pieteikšanās trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam, kuram brīvprātīgi pieteicās 515 Latvijas pilsoņi, informēja Aizsardzības ministrija.

Tādējādi pieteikumu skaits pašlaik ir lielāks par to, cik jauniešiem būtu jāsāk dienēt nākamā gada jūlijā. Tiem būtu jābūt 480 jauniešiem.

Tomēr Aizsardzības ministrija neizslēdz, ka iesaucamo skaitā var veidoties iztrūkums,

ko būs jānodrošina ar atlasi pēc nejaušības principa.

Tas saistīts ar iespējamo atbirumu pieteikuma anketu izskatīšanā. Speciālisti izvērtēs pieteikto jauniešu atbilstību Valsts aizsardzības dienesta likumā noteiktajiem kritērijiem. Ja netiks konstatēti šķēršļi dienestam, tiks veikta veselības pārbaude – katram pilsonim tiks sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Savukārt, ja pēc pieteikuma anketu izskatīšanas nepieciešamais brīvprātīgo karavīru skaits dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos nebūs pietiekams, iztrūkstošo skaitu nodrošinās ar atlasi pēc nejaušības principa, kas notiks 2024.gada 23.janvārī.

Šādā gadījumā precīzs valsts aizsardzības dienestā iztrūkstošo iesaucamo skaits būs zināms pēc tam, kad noslēgsies brīvprātīgo pieteikumu anketu izvērtēšana.

Iesaukšanai valsts aizsardzības dienestā ir pakļauti Latvijas pilsoņi – vīrieši, kuri dzimuši pēc 2004. gada 1. janvāra.

Pirms atlases pēc nejaušības principa visiem iesaucamajiem, kuri tai kvalificējas, tiks piešķirts kārtas numurs. Pēc nejaušības principa no šiem kārtas numuriem tiks atlasīti iesaucamie, kuri saņems pavēstes par ierašanos uz veselības pārbaudēm. Atlase pēc nejaušības principa tiks veikta proporcionāli valsts aizsardzības dienestam pakļauto pilsoņu skaitam, kas deklarēts katrā novadā.

KONTEKSTS:

Lai sagatavotu Latvijas pilsoņus valsts aizsardzības uzdevumu izpildei, valstī izveidots obligātais aizsardzības dienests. Pirmais iesaukums bija brīvprātīgs – tam Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 27 gadiem varēja pieteikties līdz šā gada 15. maijam. Pirmajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam brīvprātīgi pieteicās 488 Latvijas pilsoņi, un dienestu 1. jūlijā sāka 254 jaunieši.

Savukārt otrajam iesaukumam, kas sāksies 2024. gada janvārī, brīvprātīgi pieteicās 224 Latvijas pilsoņi, un Aizsardzības ministrija nolēma neveikt obligāto iesaukšanu pēc nejaušības principa. 

No 2024. gada 1. janvāra dienests noteikts kā obligāts. Obligātajiem iesaukumiem prioritāri būs pakļauti vīrieši vecumā no 18 līdz 19 gadiem. Augstākās izglītības iegūšana nebūs iemesls, lai pilsoni neiesauktu dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti