Panorāma

Reportāža: kā notiek sniega tīrīšana Rīgā?

Panorāma

Panorāma

Dronu skola jauniešiem civilās aizsardzības apmācībai

Biedrība Latvijā izveido dronu skolu jauniešiem civilās aizsardzības apmācībai

Kā pilotēt dronu, un kā tas noder civilajā aizsardzībā? Dronu skola – šādu jaunu iniciatīvu Latvijā sākusi biedrība "Tev", kas sniedz atbalstu Ukrainai. Jauniešiem tā ir noderīga izklaide, kas iemāca pilotēt dronu, orientēties kartēs un apvidū.

Jaunieši, starp kuriem arī jaunsargi, sapulcējušies uz dronu lidošanas nodarbību. Viņus apmāca biedrības "Tev" brīvprātīgais Kaspars Polis. Biedrība jau vairāk nekā pusotru gadu sniedz atbalstu Ukrainai, bet tagad sākusi jaunu inciatīvu tepat Latvijā.

"Dronu skola ir jauns projekts, nesen sākts. Tā ir mūsu brīvprātīgo un mana iniciatīva, kā latviešu jauniešiem parādīt, kas ir civilā aizsardzība, ko spēj izdarīt civilais drons," stāsta Polis. "Pirmkārt, atrast drošu ceļu, saprast, kas notiek apkārtnē, sākot jau ar to, kā orientēties karšu sistēmās – kas ir karte, kur es dabā atrodos un ko es varu ieraudzīt ar dronu palīdzību. Vienkāršas lietas, kas jauniešu gan izklaidē, gan arī pamāca, ko nozīmē novērošana ar dronu."

Uzdevumi jauniešiem sadalīti divās daļās. Pirmkārt, dabā pēc kartes jāatrod, kur viņi atrodas, kur atrodas uzdevums, kas viņiem jāpilda, un kāds ir virziens, kurā būs jālido, cik tālu tas ir.

"Tas ir pirmais uzdevums pamatā, pirms kādu lidojumu sākt. Un otrā daļa ir ar pašu dronu pacelties gaisā, aizlidot un noskaidrot, kas tur atrodas," skaidro Polis.

"Manuprāt, tas jauniešos veicina izpratni par civilo aizsardzību, kas mūsu biedrības skatījumā būtu viens no mērķiem, ko mums vajadzētu parādīt latviešu jaunatnei," turpina Polis un piebilst, ka civilais drons šobrīd finansiāli ir pieejams teju katram. 

"Kāda ir drona nozīme ikdienā – ne tikai tur sētā palidināties, bet ko vēl spēj šis mazais putniņš, cik viņš var būt noderīgs kādas ekstrēmākās situācijās."

Biedrība sagādājusi arī busiņu, kas dosies uz Ukrainu palīgā aizsardzības spēku izlūku vienībai. Te gan pielāgota apkure, gan ievietots ģenerators, lai būtu elektrība gan monitoriem, gan dronu uzlādei. 

"Konkrēti šis ir vienībai ar nosaukumu "Savvaļas bites". Tā ir vienība, kas nosaukta par godu mūsu Latvijas "Savvaļas bišu" kustībai, un mūsu astīšu printētājiem," pastāstīja Polis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti