LTV: Par bezdarbību «Rīgas kartes» lietā apsūdz bijušo uzņēmuma valdes locekli Brandavu

Tiesai nodota krimināllieta par naudas līdzekļu izkrāpšanu no Rīgas valstspilsētas pašvaldības meitas uzņēmuma un to legalizēšanu, informēja prokuratūrā. Latvijas Televīzijai zināms, ka apsūdzētais ir sabiedrisko attiecību aģentūras "Baltijas komunikāciju centrs" valdes priekšsēdētājs Gints Feders un pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" (RS) meitasfirmas "Rīgas karte" bijušais valdes loceklis Pāvels Tulovskis, bet par bezdarbību apsūdzēts bijušais "Rīgas karte" valdes loceklis un RS darbinieks Aleksandrs Brandavs.

Prokuratūrā pavēstīja, ka 2. jūnijā Ekonomisko lietu tiesai nosūtīta lieta, kurā pie kriminālatbildības saukta fiziska persona par krāpšanu un naudas līdzekļu legalizēšanu un divi Rīgas valstspilsētas pašvaldības meitas uzņēmuma valdes locekļi par valsts amatpersonas bezdarbību un dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kā arī piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai par tās labā fiziskās personas izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saskaņā ar apsūdzībām starp Rīgas valstspilsētas pašvaldības meitas uzņēmumu un juridisko personu tika noslēgti vairāki līgumi par sabiedrisko attiecību pakalpojumu sniegšanu. Juridiskās personas pārstāvis iesniedza uzņēmumam līgumu izpildi pamatojošus dokumentus, apzinoties, ka sabiedrisko attiecību pakalpojumi netika faktiski veikti un tie faktiski netika veikti šī uzņēmuma interesēs.

Par uzņēmuma līgumu izpildes uzraudzību un kontroli atbildīgais uzņēmuma valdes loceklis, neveicot savus pienākumus, apstiprināja juridiskās personas pārstāvja iesniegtos rēķinus, kā rezultātā no uzņēmuma juridiskās personas labā tika izkrāpti naudas līdzekļi 43 076 eiro apmērā.

Savukārt citam Rīgas valstspilsētas pašvaldības meitas uzņēmuma valdes loceklim apsūdzība celta par rēķina parakstīšanu, pārkāpjot savu pilnvarojumu.

Apsūdzētā fiziskā persona juridiskās personas kontā

iegūtos naudas līdzekļus izmantoja privātmājas būvniecībai, tādējādi legalizējot naudas līdzekļus 25 000 eiro apmērā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs kriminālprocesu uzsāka 2021. gada 20. septembrī aizdomās par dokumentu viltošanu un krāpšanu lielā apmērā.

Par iespējamu krāpšanu lielā apmērā KNAB rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret uzņēmuma "Rīgas karte" bijušo valdes locekli Pāvelu Tulovski un sabiedrisko attiecību speciālistu Gintu Federu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti