KNAB aizturētais «Rīgas satiksmes» darbinieks Brandavs atkāpjas no amata arī «Rīgas kartē»

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētais “Rīgas satiksmes” darbinieks Aleksandrs Brandavs, kurš tika atstādināts no pienākumu pildīšanas, ir atkāpies no amata  "Rīgas satiksmē" un arī pametis e-talona uzturētāja "Rīgas kartes" valdes locekļa amatu,  LTV apstiprināja “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Ernests Saulītis.

Saulītis LTV jau iepriekš paziņoja, ka "Rīgas satiksmes" durvis Brandavam būs slēgtas.  “Visdrīzāk mēs skatīsimies, kā šīs darba tiesiskās attiecības - vienojoties vai kā citādi - ir jāizbeidz, bet darbā viņš neatgriezīsies,” paziņoja Saulītis.  

Pagājušās nedēļas nogalē Brandavs atkāpās no amata "Rīgas satiksmē". Savukārt šonedēļ atkāpās no "Rīgas kartes" valdes.

"Rīgas satiksmes" pārstāvis Viktors Zaķis par Brandava lēmumuEdgars Kupčs

"Iepriekšējās valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss lika izvēlēties Aleksandram Brandavam starp būšanu par elektronisko norēķinu projekta daļas vadītāju un vienlaicīgu atrašanos "Rīgas kartes" valdes locekļa amatā. Matīsa ieskatā, tur bija interešu konflikts. Kad izvēle tika izteikta, viņš ilgstoši slimoja. Tomēr beigu beigās pēc šīm operatīvajām darbībām, ko pagājušajā nedēļā veica Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, viņš no sākuma tika atstādināts no amata šajā elektronisko norēķinu projektu daļā.

Un pēc tam saņēmām viņa pašrocīgi parakstītu iesniegumu viņu atbrīvot no amata "Rīgas satiksmē" no 7. marta.

Pastarpināti viņš bija "Rīgas kartes" valdes loceklis, pie tam vēl no "Rīgas satiksmes" deleģēts pārstāvis. Šodien "Rīgas satiksme" ir saņēmusi viņa pašrocīgu iesniegumu, kurā viņš lūdz atbrīvot viņu no amata arī kā "Rīgas kartes" valdes locekli"," par Brandava lēmumu stāstīja "Rīgas satiksmes" pārstāvis Viktors Zaķis.

Saskaņā ar “Lursoft” ziņām miljonārs Aleksandrs Brandavs ir “Rīgas mikroautobusu satiksmes” patiesais labuma guvējs. Ap 150 000 eiro gada ienākumus Brandavs gūst arī firmā “Rīgas karte”, kas 20 miljonus eiro apgroza, uzturot Rīgas transportā e-talona jeb braucienu kontroles sistēmas. Brandavs ir Rīgas domes vadības partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs. KNAB informācija liecina, ka pērn biedra naudā Brandavs partijai samaksājis 20 000 eiro.

KONTEKSTS: 

6. martā KNAB aizdomās par kukuļošanu aizturējis partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) biedru, uzņēmuma "Rīgas karte" valdes locekli un pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" amatpersonu Aleksandru Brandavu. Birojs izmeklē SIA "Rīgas karte" amatpersonu izdarītos, iespējams, noziedzīgus nodarījumus - kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

"Rīgas satiksme" pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto "Rīgas satiksmes" korupcijas lietu.  Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā  arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.  

Uzņēmumā tika veikts audits, kurā secināts - uzņēmumam aprēķinātās dotācijas bijušas mazākas, nekā nepieciešams. Vēlāk uzņēmuma pagaidu vadītājs Anrijs Matīss  atkāpās no amata, savu lēmumu skaidrojot ar atbalsta trūkumu pārmaiņām uzņēmumā no akcionāra - Rīgas domes puses. Matīss norādīja, ka "Rīgas satiksmei" nav jādomā tikai par to, kur dabūt naudu, bet arī par to, kā samazināt nepieciešamo dotāciju apjomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti