Nomainīta «Rīgas kartes» valde; pēc būtības atlaists tikai nebūšanu izgaismotājs Meirāns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas sabiedriskā transporta e-talona sistēmas apkalpotājai SIA “Rīgas karte” ir jauna valde. Uzņēmuma dalībnieki - “Rīgas satiksme” un Francijas un ASV kompānija “Conduent” - atcēla visu līdzšinējo valdi.

“Rīgas kartē” no amatiem valdē atbrīvots Jānis Meirāns, Pāvels Tulovskis un Ēriks Morizūrs.

“Rīgas satiksme” pārstāvis Viktors Zaķis valdes nomaiņu meitaskompānijā komentēja lakoniski: “Lai uzņēmums funkcionētu pašlaik un attīstītos nākotnē.”

“Rīgas kartes” pārstāvis Jānis Basevičs
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Savukārt “Rīgas kartes” pārstāvis Jānis Basevičs nezināja skaidrot, kāds ir valdes atcelšanas iemesls.

“Conduent”  līdzšinējais pārstāvis  “Rīgas kartē” Morizūrs turpinās konsultēt jauno valdi un pildīt ģenerāldirektora pienākumus, savukārt ilggadējais “Rīgas satiksmes” pārstāvis Tulovskis – tehniskā direktora pienākumus. Līdz ar to abi saglabās arī lielāko daļu no dāsnā ikmēneša atalgojuma.

Jānis Meirāns
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

Savukārt Meirāns vairākkārt ir veltījis kritiskus vārdus “Rīgas kartes” līdzšinējai saimnieciskajai darbībai, galvenokārt paužot, ka par e-talona sistēmu ik gadu tiek pārmaksāti pieci līdz astoņi miljoni eiro. "Protams, esmu kritisks [par “Rīgas kartes” darbību]. Atnāc un redzi, ka tiek pārmaksāti pieci līdz astoņi miljoni eiro gadā, kā lai neesi kritisks," sacīja Meirāns.

Bažas par vēlmi viņu atbrīvot no kompānijas valdes Meirāns sociālajos tīklos pauda jau pirms nedēļas, tādēļ tagad saka – tas nebija pārsteigums. “Lēmumu pieņēma “Rīgas satiksme” un amerikāņu akcionārs. Šeit es vairāk skatos uz amerikāņu akcionāru pusi,” sacīja Meirāns.

“Rīgas karti” turpmāk vadīs ārzemju akcionāra "Conduent" finanšu direktore Francijā Katrīna Gaurāna. No “Rīgas satiksmes” puses valdē ieceltā Diāna Šmite iepriekš ilgstoši bija Emīla Jakrina vietniece laikā, kad viņš ieņēma Rīgas domes Satiksmes departamenta pienākumu izpildītāja amatu, taču darbu atstāja pēc tam, kad direktora amatā atgriezās Vitālijs Reinbahs. Pašlaik Jakrins ir “Rīgas satiksmes” valdes loceklis.

Savukārt trešā valdes locekle būs līdzšinējā “Rīgas kartes” juriste Jeļena Loiteršteina.

KONTEKSTS:

Oktobrī LTV  raidījums "De facto" ziņoja par auditorkompānijas "Deloitte Latvia" konstatēti, ka rīdzinieki par "Rīgas kartes" pakalpojumiem, iespējams, pārmaksā vairākus desmitus miljonus. Par e-talona sistēmas uzturēšanu Rīga maksā 18 miljonus eiro gadā, kamēr Tallina - aptuveni 1,2 miljonus.

"Rīgas satiksme" paziņoja, ka sadarbību ar "Rīgas karti" pirms termiņa nelauzīs. Tātad rīdzinieki par šo sadarbību arī nākamgad maksās 20,6 miljonus eiro.

Termiņš līgumam ar “Rīgas karti” beidzas 2020. gada nogalē. Tāpēc “Rīgas satiksmē” izveidota biļešu sistēmas attīstības stratēģijas darba grupa, kas lems par nākotni. Tomēr nevienam no šīs darba grupas nav ļauts iepazīties ar noslepenoto “Rīgas kartes” auditu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti