Panorāma

Par LU rektoru ievēlēts Gundars Bērziņš

Panorāma

Panorāma

Lūdz ziedot busiņu, lai var vest palīdzību un bēgļus

Lūdz ziedot busiņu, lai var vest palīdzību un ukraiņu bēgļus

Visus šos divus Krievijas uzsāktā kara gadus tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju nepaguruši ada zeķes, ziedo pārtiku, pērk frontei nepieciešamās zāles un citādi atbalsta Ukrainu. Kurzemnieks Anatolijs Cīrulis kopā ar vīriem no biedrības "Izaicini sevi" nenogurstoši brauc uz Ukrainu, vedot dronus, konservus un medikamentus karavīriem un humāno palīdzību civiliedzīvotājiem. Drošībā uz Latviju Anatolijs atgādājis arī 120 kara bēgļus.  

10 kilometri līdz frontei ir tālākais punkts, kurp aizbraucis Anatolijs Cīrulis un pārējie biedrības "Izaicini sevi" vīri. Anatolijs ir ukraiņa Romāna dēls.

"Tētis man ir, tētim šogad 90 gadi paliek, turas večuks! Nekāda vainīte. No 1961. gada Latvijā," stāsta Anatolijs. 

LTV par Anatoliju stāstīja jau pirms diviem gadiem, kad viņš nenogurstoši veda uz Latviju kara bēgļus. Un izrādās, nekas nav beidzies. Pa šo laiku atvedis 120 cilvēkus, mājdzīvniekus pat nesaskaitot.

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Ukrainas tautai joprojām ir vajadzīga praktiskā palīdzība, tādēļ Latvijas sabiedriskie mediji sadarbībā ar Ziedot.lv aicina ziedot akūti nepieciešamo lietu iegādei.

Ziedot iespējams, zvanot pa tālruni 90204020 (maksa par zvanu – 1,50 eiro ar PVN) vai tiešsaistē ziedot.lv/ukrainai.

Visu saziedoto naudu sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā novirzīs Ukrainas atbalstam.

"Kaķus un suņus! Vienreiz vienai tantei trīs būri ar kaķiem, puišelis un kaķīši. Tie arī jāglābj. Suņus vedu. Vienreiz vilks pa pusi salona. Bet tāds godīgs vilks! Ļoti godīgi uzvedās," atceras Anatolijs.

Uz Ukrainu viņi vienmēr brauc vairāki. Dzen turp ziedotos auto policijai un karavīriem. Katrs šāds brauciens maksā vismaz 200 eiro degvielai un ceļam.

Konservi, medikamenti, pārsienamie materiāli – visas mašīnas, kuras viņi ved uz Ukrainu, ir pilnas. Nemaz nerunājot par dārgāko kravu – droniem. Tie maksā no diviem līdz četriem tūkstošiem eiro – atkarībā no aprīkojuma.

Kara izpostītajos ciematos milzu vērtē ir pilnīgi viss.

"Neskatoties uz visām kara briesmām, tur jumtus remontē, logus, ko nu kurš. Un mēs naglas vedam. Parastās naglas, tas ir deficīts. Tās viņiem vajag," stāsta Anatolijs.

Tagad cilvēki atsakās evakuēties. 

"Ja ir spiesti, kā Avdijivkā... Nezinu, kā viņiem tur būs. Nu slikti. Bet netaisās pamest. Tā ir viņu māja. Vecīši, vecīši negrib braukt," saka Anatolijs.

Tāpēc katrs, kas atved palīdzību, reizē atved cerību – pasaule jūs nav aizmirsusi, mēs esam ar jums.

Anatolijam ir kāds lūgums – varbūt kāds var reizi mēnesī aizdot viņam astoņvietīgo pasažieru busiņu, ar kuru aizvest mantas un atgādāt pārējos braucējus, "kurā var iekraut preces un atvest šoferīšus".

"Vienīgais risks... Nu paši saprotat, karš ir karš. Līdz šim Dieviņš mūs ir sargājis un nav nekas noticis tāds," nosaka Anatolijs.

Viņš ar domubiedriem nenogurstoši turpina palīdzēt Ukrainai un lūdz ikvienu, kuram rocība ļauj, atbalstīt karavīrus.

"Tā ir normāla cilvēka rīcība šajā laikā. Un arī domājot par mūsu zemi. Jo mēs taču saprotam – ja nepalīdzēsim šobrīd ukraiņiem, tad, Dievs vien zina, kā būs ar mūsu zemi, jo tas kaimiņš, tas mērglis, tepat vien ir," saka Anatolijs.

Ziedot var biedrībai "Izaicini sevi!":

  • LV31UNLA0055002239853
  • Biedrība Izaicini sevi
  • Maksājuma mērķis: Ziedojums Ukrainai
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti