Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā gada laikā palielinājies par 23,4%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

2021. gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,2%, bet, ja salīdzina ar šo novembri 2020. gadā, tad vidējais cenu līmenis audzis par 23,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

2021. gada novembrī, salīdzinot ar 2020. gada novembri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 23,4%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 26,7%, eksportētajai produkcijai – par 20,5%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 22,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 19,1%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

Savukārt novembrī, salīdzinot ar mēnesi iepriekš, vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 2,4%, eksportētajai produkcijai – par 0,1%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,4%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm palielinājās par 0,5%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu kritumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti