PA: «Citadeles» pārdošanā valsts uzturēs savu pozīciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Potenciālā valstij piederošās „Citadeles” bankas pircēja, ASV fonda „Ripplewood Holdings” vēlme maksāt par kredītiestādi ievērojami mazāku summu, nekā piedāvā Latvijas valdība, ir saprotama, taču „valsts uztur savu pozīciju” un „cenšas panākt maksimāli augstāko iespējamo cenu”, situāciju komentēja Privatizācijas aģentūra. 

„Šobrīd valsts mērķis ir pārdot bankas akcijas par labāko cenu. Tas, ka investori cīnās par savām interesēm, ir saprotami. Tāpat arī valsts uztur savu pozīciju un sadarbībā ar konsultantu „Societe Generale” cenšas panākt maksimāli augstāko iespējamo cenu, finansistiem argumentējot valsts nostāju ar bankas „Citadele” pozitīvo sniegumu un izaugsmes potenciālu. Tuvāko nedēļu laikā  investora piesaistes konsultants sniegs valdībai savu ziņojumu par investora piesaistes gaitu,” teikts Privatizācijas aģentūras paziņojumā medijiem.

Aģentūra arī norāda, ka  „Citadeles” pusgada rezultātu audits liecina, ka „Citadeles grupa” ir noslēgusi šī gada pirmo pusgadu ar 14,4 miljonu eiro peļņu, banka - ar 14,1 miljonu eiro peļņu, un šobrīd bankas rīcībā ir gandrīz  miljards eiro likvīdu aktīvu (t.sk. naudas līdzekļi 450 miljonu apmērā).  

Jau vēstīts, ka sākotnēji valdība piedāvāja banku pārdot par 113 miljoniem eiro, bet ASV fonds izteicis vēmi banku iegādāties par 63 miljoniem. Saskaņā ar Eiropas Komisijas apstiprināto restrukturizācijas plānu, Latvijas uzņemtajām saistībām „Citadele bankai” ir jāpiesaista investors līdz 2014.gada beigām. Iepriekš pieļauts, ka pretējā gadījumā banka būtu jāpārdod piespiedu kārtā, un šādā gadījumā pārdošanas cena varētu būt ļoti zema un valstij neizdevīga.

Kopumā no nodokļu maksātāju naudas „Parex” bankā tika iepludināti 1,7 miljardi eiro. No bankas izveidotajā „labajā” bankā „Citadele” un „sliktajā” bankā „Reverta” kopā valsts atbalsta veidā aizvien stāv gandrīz miljards eiro.

Iepriekš izskanējusī informācija liecināja, ka „Citadeli” ASV fondam varētu pārdot par 113 miljoniem eiro. Šī cena sakrītot ar summu, kura valstij nepieciešama, lai atgūtu „Citadeles bankā” ieguldīto naudu.

"Citadele" tika dibināta 2010.gadā, restrukturizējot valsts pārņemto "Parex banku". Patlaban Privatizācijas aģentūras īpašumā ir 75% mīnus viena bankas "Citadele" akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.

Pērnvasar valdība nolēma atsākt investoru piesaistes procesu bankai "Citadele". Darījuma finanšu konsultants investīciju banka "Societe Generale" uzrunāja gandrīz 100 investorus, kas varētu kļūt par bankas "Citadele" stratēģiskajiem ieguldītājiem. Vairāki investori iesniedza nesaistošos piedāvājumus.  Sarunu rezultātā saistošo piedāvājumu septembra sākumā iesniedza ASV fonds

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti