Aptur Avenam pastarpināti piederošā uzņēmuma «Klauģu muiža» saimniecisko darbību

Ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmumu apturēta sankcijām pakļautajam Krievijas miljardierim Pjotram Avenam pastarpināti piederošā uzņēmuma SIA "Klauģu muiža" saimnieciskā darbība, liecina "Firmas.lv" informācija.

VID lēmumu par saimnieciskās darbības apturēšanu pieņēmis 5. jūlijā.

Vienlaikus VID piemērojis aizliegumu uzņēmuma reorganizācijai un dalībnieku maiņai.

VID administrēto nodokļu parāds "Klauģu muižai" šī gada 20. jūnijā bija 5450,22 eiro.

"Klauģu muiža" 2020. gadā strādāja ar 323 353 eiro apgrozījumu un cieta 3,629 miljonu eiro zaudējumus. Finanšu rezultāti par 2021. un 2022. gadu nav publicēti.

"Klauģu muiža" reģistrēta 2011. gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Kiprā reģistrētā kompānija "Abacus (Cyprus) Limited", bet patiesais labuma guvējs ir Avens.

Uzņēmumam pieder SIA "Klauģu muiža RE", kas savukārt ir SIA "Ezermaļu mežu īpašumi" īpašnieks. Šo abu uzņēmumu saimnieciskā darbība nav apturēta, tomēr tiem ir piemēroti vairāki VID aizliegumi, tostarp kapitāldaļu pārreģistrācijai un atsavināšanai.

Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā Avens nodēvēts par vienu no Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tuvākajiem oligarhiem, kurš aktīvi sniedzis materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kas ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju, un guvis no tiem labumu. Viņš solīja šos pārmetumus apstrīdēt tiesā.

TV3 raidījums "Nekā personīga" 2023. gada februārī vēstīja, ka Latvijā Avenam iesaldēti ne vien banku aktīvi, bet arī nekustamie īpašumi Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā, kur viņš posās izstādīt savu porcelāna un mākslas kolekciju. Tāpat arī teju 60 hektāri Lazdonas pagastā, un viņa modernā Klauģu muiža ar vairākām ēkām un helikoptera nosēšanās laukumu. Īpašumi apgrūtināti arī citur Eiropā – Itālijas policija apķīlājusi Avenam daļēji piederošo villu Sardīnijā, iesaldēts viņa īpašums Londonā.

TV3 raidījumā skaidrots, ka Avenam nav liegts ieceļot Latvijā, jo viņš ir ne tikai Krievijas pilsonis, bet arī Latvijas pilsonis. Tiesa, savulaik par Avena pilsonības iegūšanas apstākļiem izmeklēšanu veica Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Lietu izbeidza, nekonstatējot kukuļošanu, taču atklājot īpašu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vadības labvēlību pret Avenu.

Pērn pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā sākās diskusijas par to, vai Avenam pilsonību būtu jāļauj paturēt. Pērn aprīlī Saeima pieņēma grozījumus par Latvijas pilsonības atņemšanu dubultpilsoņiem, kuri snieguši dažāda veida atbalstu agresorvalstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti