ES eksports uz Krieviju krities līdz 37% no pirmskara līmeņa

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī, Eiropas Savienībā (ES) ražoto preču eksports uz Krieviju krities līdz 37% no pirmskara līmeņa, liecina Minhenes Universitātes Ekonomikas pētījumu institūta "Ifo" apkopotie dati.

Tāpat saskaņā ar institūta aplēsēm ES un citu rietumvalstu eksporta ierobežojumu dēļ Krievijai, salīdzinot ar pirmskara periodu, netiek piegādāta aptuveni trešdaļa no sankcijām pakļauto preču.  

Institūta pētnieki norāda, ka Ķīna ir kļuvusi par alternatīvo sankcijām pakļauto preču izcelsmes valsti, piegādājot Krievijai 61% no to kopējā apjoma.

Savukārt 13% no sankcijām pakļauto preču Krievijā nonāk no Turcijas. Tāpat no Armēnijas Krievijā nonāk aptuveni 1% šo preču.

Institūta pētnieki norādīja, ka Ķīnas gadījumā eksporta pieaugums uz Krieviju vismaz daļēji skaidrojams ar vietējās ražošanas pieaugumu, savukārt Turcijas un Armēnijas gadījumā pēkšņs un straujš eksporta pieaugums rada aizdomas par sankciju apiešanu vai pārkāpšanu.

KONTEKSTS:

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma sākšanas Ukrainā pret to ieviesta virkne sankciju. Kamēr sankcijām pakļauto preču eksports uz Krieviju rūk, apjomi strauji auguši uz valstīm, kuras turpina tirdzniecību ar Krieviju. Tas radījis bažas par sankciju apiešanu, ko ierobežot ar jauniem pasākumiem cer Eiropas Komisija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti