Ziemeļkoreja atliek plānoto abu Korejas pussalas valstu ģimeņu atkalapvienošanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Ziemeļkoreja sestdien uz nenoteiktu laiku atlika 1950.-1953. gada Korejas kara izšķirto ģimeņu atkalapvienošanos, kuras sākums bija paredzēts trešdien.

Ziemeļkorejas oficiālais medijs ‒ Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA) - citēja valdības paziņoto, ka tāds lēmums pieņemts saistībā ar Dienvidkorejas naidīgo politiku, ar to norādot uz kopīgajām militārajām mācībām ar ASV un neseno vēršanos pret personām, kas tiek uzskatītas par Ziemeļkorejas kreisi noskaņotajiem pārstāvjiem.

"Mēs atliekam gaidāmo atšķirto ģimeņu atkalapvienošanos līdz tiks radīta normāla gaisotne sarunām un sarunas varēs virzīties uz priekšu," KCNA citēja Ziemeļkorejas Mierīgas atkalapvienošanas komisijas teikto.

"Kamēr Dienvidkorejas konservatīvie starpkoreju attiecības risina ar naidīgumu un ļaunprātīgu izmantošanu.. tāds humāns pamatjautājums kā ģimeņu atkalapvienošanas nevar tikt atrisināts," piebilda komisija.

Tomēr analītiķi norādīja, ka tas ir solis, lai izdarītu spiedienu uz Dienvidkoreju, atsākt pārrobežu ceļojumus uz Kimgansana (Dimanta kalnu) kūrortu Ziemeļkorejā, kas ir nozīmīgs izolētās valsts ienākumu avots. Ceļojumi uz šo vietu tika apturēti 2008. gadā, kad Ziemeļkorejas karavīrs nošāva tūristu.

Bija plānots, ka trešdien uz sešām dienām varēs apvienoties izšķirtās ģimenes - kopumā atkalapvienošanās iespēju izmantot tika piedāvāts 96 dienvidkorejiešiem un 100 ziemeļkorejiešiem, kas varēja ņemt līdzi arī citus ģimenes locekļus. Iepriekš tām tāda iespēja bija dota pirms trim gadiem.

Korejas karš beidzās ar pamieru, nevis miera līgumu, un starp abām Korejas pussalas valstīm vēl arvien oficiāli ir karastāvoklis.

Pirmās ģimeņu atkalapvienošanās sākās 1985.gadā, bet pēc tam tika pārtrauktas uz 15 gadiem līdz vēsturiskajā 2000.gada samitā tika panākta vienošanās atsākt programmu, kura līdz šim ļāvusi satikties ap 17 tūkstošiem korejiešu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti