ASV arestē pret Ziemeļkoreju vērsto sankciju apiešanā apsūdzētu amerikānieti un ukraini

ASV tiesībsargājošās iestādes arestēja kādu amerikānieti un Ukrainas pilsoni, kuri, iespējams, ir palīdzējuši ar Ziemeļkorejas režīmu saistītiem informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistiem, kas izlikās par ASV pilsoņiem, iegūt attālinātu darbu simtiem amerikāņu uzņēmumos.

ASV Tieslietu ministrija paziņoja, ka sarežģīta shēma, kas bija vērsta uz ienākumu gūšanu Ziemeļkorejai, apejot starptautiskās sankcijas, ietvēra iefiltrēšanos vairāk nekā 300 amerikāņu uzņēmumos, ieskaitot "Fortune" 500 sarakstā iekļautās kompānijās un vairāk nekā 60 ASV pilsoņu personas datu zādzību.

ASV Valsts departamenta sniegtā informācija liecina, ka šī shēma Ziemeļkorejai nodrošināja vismaz 6,8 miljonu dolāru iegūšanu.

Tāpat zināms, ka Ziemeļkorejas IT speciālisti mēģinājuši iegūt darbu un piekļuvi informācijai divās ASV valdības aģentūrās, lai gan šie centieni kopumā neesot bijuši veiksmīgi, teikts ASV Tieslietu ministrijas paziņojumā.

Tajā arīdzan norādīts, ka Ziemeļkorejas IT speciālisti varētu būt saistīti ar režīma ieroču rūpniecības departamentu, kas pārrauga Phenjanas ballistisko raķešu un citu ieroču ražošanas programmas, kā arī pētniecības un izstrādes darbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti