Zelenskis uzsver Eiropas vīzu ierobežojumu Krievijas pilsoņiem nozīmīgumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukraina aktīvi strādā pie tā, lai panāktu Šengenas vīzu ierobežojumu ieviešanu Krievijas pilsoņiem. Par to paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Komentējot Baltijas valstu, Somijas, Polijas un Slovākijas aicinājumus ierobežot Šengenas zonas vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, Zelenskis paudis cerību, ka šiem aicinājumiem pievienosies arvien vairāk valstu.

Pēc viņa vārdiem, šādi ierobežojumi ir attaisnojami, jo Krievijas pilsoņi par Kremļa īstenoto karu ir līdzatbildīgi.

“Mums ir jāatceras, ka tur, kur ļaunums izvēršas šādos apjomos, cilvēku klusēšana sasniedz līdzatbildības līmeni. Cīņas pret ļaunumu noliegšana kļūst par palīdzības sniegšanu. Tādējādi, ja jūs esat Krievijas pilsonis un jūs klusējat, tas nozīmē, ka jūs necīnāties. Tas nozīmē, ka jūs šādu rīcību atbalstāt. Un neatkarīgi no tā, kur jūs esat – Krievijas teritorijā vai ārpus tās robežām –, jūsu balsij būtu jāatbalsta Ukraina un līdz ar to jāiestājas pret karu,” sacīja Zelenskis.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Vairākas Eiropas Savienības (ES) valstis, tostarp Latvija un Igaunija ierobežo vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Šādus ierobežojumus varētu ieviest arī Somija un Polija.

Tikmēr Eiropas Savienībā prezidējošās valsts Čehijas ārlietu ministrs paziņoja, ka rosinās noteikt šādu aizliegumu ES dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmē Prāgā jau augusta beigās. Tomēr eksperti ir skeptiski par šo ideju. Pret to iebilst arī Eiropas Komisija, kā arī lielās bloka dalībvalstis Vācija, Francija un Nīderlande.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti