Ziņu speciālizlaidums

Mežaparka Lielajā estrādē atbalsta koncerts ukraiņu ģimenēm

Ziņu speciālizlaidums

Krievijas iebrukums Ukrainā. Ziņu speciālizlaidums 27.03.2022. plkst. 13.00

Par ko liecina situācija Krievijā?

Vēstnieks: Uz Latviju atbēgušo Krievijas profesionāļu skaits mērāms simtos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Profesionāļu skaits, kuri atstājuši Krieviju, lai dotos uz Latviju, mērāms simtos, intervijā Latvijas Televīzijas speciālizlaidumā atklāja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Tie ir mākslinieki, žurnālisti un citi cilvēki, kuri savu profesionālo darbību un dzīvi nespēj turpināt Krievijā. Riekstiņš negribēja atklāt precīzu skaitu, cik daudz cilvēku vērsušies vēstniecībā, jo tas viņiem ir bijis ļoti smags profesionāls lēmums.

Riekstiņš norādīja, ka sabiedrības attieksme Krievijā ir dažāda, jo oficiālajās ziņās nekas netiek stāstīts par uzbrukumiem civilajiem iedzīvotājiem, tāpat tiek uzturēta ilūzija, ka "militārā operācija" rit pēc plāna.

Krievijā cilvēkiem nav pieejama objektīva informācija par karu Ukrainā, kā arī aktīvistu mēģinājumi protestēt atduras pret brutālu spēku. Sākot no 24. februāra pretkara akcijās Krievijā aizturēti 15 106 cilvēki, liecina organizācijas "OVD-Info" dati.

Tajā pašā laikā Riekstiņš norādīja – ir zināms par augsta ranga amatpersonām, māksliniekiem, žurnālistiem, kuri pamet valsti. Viņš atgādināja, ka Krievijas prezidenta īpašais pārstāvis Anatolijs Čubaiss ir atkāpies no amata un aizbraucis uz ārzemēm.

Latvijas vēstniecība Krievijā izskata katru lūgumu individuāli, kad cilvēki izsaka vēlmi pamest valsti. Ņemot vērā to, ka Latvija neizsniedz vīzas Krievijas pilsoņiem, tam jābūt nopietnam iemeslam.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti