Vatikānā notiek bijušā pāvesta beatifikācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Pāvests Francisks svētdien, 4. septembrī, ir beatificējis vienu no saviem priekšgājējiem Romas katoļu baznīcas vadībā – Jāni Pāvilu I, kurš pazīstams arī kā "smaidīgais pāvests". Tas ir svarīgs solis pirms kanonizācijas jeb iecelšanas svēto kārtā.

Jānis Pāvils I bija pāvests tikai 33 dienas, no 1978. gada augusta līdz septembrim. Līdz ar to viņš ir visīsāk amatā pavadījušais katoļu baznīcas galva mūsdienu vēsturē.

Tūkstošiem cilvēku ir sapulcējušies Svētā Pētera laukumā Vatikānā, lai būtu klāt pāvesta Franciska vadītajā beatifikācijas misē. Sanākušo vidū ir arī Itālijas prezidents Serdžio Matarella.

Jānis Pāvils I jeb tā dēvētais "smaidīgais pāvests" bija pēdējais itāļu izcelsmes Romas katoļu baznīcas galva. Viņš tiek uzskatīts par īpaši jauku un patīkamu cilvēku un tādēļ tiek dēvēts par "smaidīgo pāvestu".

Francisks sacīja, ka ar savu smaidu Jānis Pāvils I spēja parādīt Dieva labestību, un piebilda, ka baznīca ir skaista, kad tā ir pilna ar smaidīgiem cilvēkiem, kuri nekad neaizver sirdis un durvis un nekavējas pagātnes nostaļģijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti