Pusdiena

Junkers: «Brexit» dēļ ES nav apdraudēta

Pusdiena

Kreditēšanas apjomi šogad auguši, bankas mudina uzlabot uzņēmējdarbības vidi

Ukrainas ģenerālprokurors: Pret iekšlietu ministru Avakovu ierosināta krimināllieta

Ukrainas ģenerālprokurors: Pret iekšlietu ministru Avakovu ierosināta krimināllieta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs kļuvis par figurantu krimināllietā. Par to paziņojis Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko, gan nepaskaidrojot, kādas tieši apsūdzības ministram varētu tikt izvirzītas. Atsevišķi eksperti gan norāda, ka ģenerālprokuratūra lietu ierosināt nedrīkstēja. 

Vienlaikus Ukrainas ģenerālprokuratūra sākusi gatavot apsūdzības arī Krievijas augstākajai vadībai par noziegumiem, kas pastrādāti pret Ukrainu.

Neskaidro krimināllietas būtību

Par to, ka pret Ukrainas iekšlietu ministru Arsenu Avakovu ir ierosināta krimināllieta otrdien, 13. septembrī, intervijā "24.kanālam" paziņoja Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko. Viņš paskaidrojis, ka ik dienu saņemot vēstules no desmitiem cilvēku un vienu no tām esot sūtījis Korupcijas pretdarbības centra vadītājs un aktīvists Vitālijs Šabuņins. Lucenko norādījis, ka, balstoties uz šo vēstuli, arī ir ierosināta krimināllieta pret ministru, jo likuma priekšā visi esot vienādi.

Ģenerālprokurors gan nav paskaidrojis, kāda tieši ir krimināllietas būtība un kādas apsūdzības varētu izvirzīt Arsenam Avakovam.

Ukraiņu mediji atgādina, ka šī gada sākumā atklātībā nonāca ar slēpto kameru filmēts videomateriāls, kurā Avakova dēls Aleksandrs, visticamāk, centās vienoties ar bijušo iekšlietu ministra vietnieku Sergeju Čebotaru par mugursomu piegādi ministrijas vienībām. Vēlāk kļuva zināms, ka firma, kas piegādā minētās taktiskās mugursomas, pieder kādam uzņēmējam, kurš ir Avakova draugs.

 Apšauba prokuratūras kompetenci

Tikmēr pats Vitālijs Šabuņins, pēc kura vēstules it kā esot ierosināta minētā krimināllieta, paziņojis, ka, pēc pašreizējiem likumiem, Ģenerālprokuratūra pret ministriem korupcijas lietas nevar ierosināt, jo tā ir Speciālās pretkorupcijas prokuratūras kompetence.

Šabuņins arī paudis pārliecību, ka Lucenko paziņojumi ir gatavošanās izbīdīt cauri parlamentam likumprojektu, kas ļautu ģenerālprokuroram vienpersoniski izlemt, vai lieta jāizskata Nacionālajam pretkorupcijas birojam vai Ģenerālprokuratūrai. Abu šo institūciju vidū pēdējā laikā ir izvērsusies asa cīņa, ko daži jau dēvē par karu. Un šāda konkurence nebūt neatstāj labu iespaidu par Ukrainas varas iestāžu patieso vēlmi apkarot korupciju.

Ukrainas iekšlietu ministrijas pārstāvji jau paziņojuši, ka, par spīti izskanējušajai informācijai, Avakovs no amata atkāpties negatavojas.

Strādājot pie apsūdzībām Putinam

Tikmēr Lucenko paziņojis, ka Avakovs nav vienīgā augstu stāvošā amatpersona, par kuru uzrāda interesi ģenerālprokuratūra. Visticamāk, tuvākajā laikā uz nopratināšanu tikšot saukts arī Valsts prezidents Petro Porošenko, kuru plānots kā liecinieku nopratināt lietā par noziegumiem, kas tika pastrādāti 2014. gada Maidana protestu laikā.

Ukrainas ģenerālprokurors arī pastāstījis, ka viņa vadītā institūcija pašlaik strādājot pie tā, lai izvirzītu apsūdzības par noziegumu izdarīšanu pret Ukrainu arī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un premjerministram Dmitrijam Medvedevam.

Lucenko paskaidrojis, ka sākumā nepieciešams iziet visas nacionālās tiesu instances, bet, kad ukraiņu iespējas saukt pie atbildības kopumā 18 šādos noziegumos aizdomās turētos krievu ierēdņus un ģenerāļus tiks izsmeltas, Ukraina, nenoliedzami, esot gatava vērsties arī Starptautiskajā krimināltiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti