Panorāma

"Saskaņas" biedri pulcējas kongresā

Panorāma

Panorāma

Ukrainas atbrīvotajās pilsētās dzīve aizvien sarežģīta

Ukrainas atbrīvotajās pilsētās dzīve aizvien sarežģīta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Jau vairākus mēnešus Hersona ir atbrīvota no okupantiem, tomēr agrākā dzīve, kāda tā bija pirms okupācijas, ukraiņiem šobrīd šķiet kā attāls sapnis. Apgabala iedzīvotāji joprojām ir bez elektrības un ūdens, un spēj izdzīvot, tikai pateicoties humanitārajai palīdzībai. Naktī mierīgi neļauj gulēt arī bažas, ka varētu atkal tikt pakļauti okupācijai.

Kad iestājas krēsla, Tatjana ielej ziedojumos saņemto eļļu burkā un noslēdz to ar vāku, kam pievienots deglis. Ar viena sērkociņa šķēlienu paštaisītā svece ir gatava. Tā ir viņas elektrība.

Pagājuši vairāki mēneši, kopš ukraiņu spēki no okupantiem atkaroja viņas apdzīvoto ciematu Kalinivsku. Bet atbrīvošana vēl nenozīmē, ka visas grūtības ir cauri. Šis nomaļais Hersonas apgabala ciems nav tālu no aktīvās frontes līnijas. Ziemas salā tā iemītnieki palikuši bez elektrības un ūdens, bet kara atbalsis – vienmēr klātesošas.

"Man ļoti bail. Dažreiz es pat kliedzu no tā, cik ļoti man ir bail. Man bail, ka mūs atkal apšaudīs un šeit atsāksies kaujas. Tas ir visbriesmīgākais," atzina ciema iedzīvotāja Tatjana.

Krievi atvilka savus spēkus no Dnipras upes rietumu krasta, pie kura atrodas ciemats, bet aizvien kontrolē austrumkrastu. Tāpat teritoriju arvien klāj okupantu atstātās mīnas.

Neskatoties uz to, ka viņu ciemā viss liecina par iznīcību un viņu pajumtes klāj šāviņu pēdas, cilvēki sākuši atgriezties mājās. Tā ir viņu pretestība naidīgajiem spēkiem, kuri šo teritoriju centās padarīt neapdzīvojamu.

"Visgrūtākais ir būt bez elektrības un malkas. Jo malku mēs šais laikos izmantojām apkurei, bet mums tās vairs nav.

Tāpēc tagad staigājam apkārt un lasam zarus vai koka gabalus, ko dedzināt. Mums ir, ko ēst, tikai pateicoties palīdzības organizācijām," stāstīja ciema iedzīvotājs Mihails.

Trūcība, ar ko saskaras šī ciema iedzīvotāji, redzama viscaur Hersonā. ANO palielinājusi apgabalam sniegto palīdzību, vairāk nekā 130 tūkstošiem iedzīvotāju palīdzot finansiāli, bet vēl 150 tūkstošiem – ar pārtiku.

Krievu spēki Hersonu okupēja kara agrīnajās dienās. Vairums no gandrīz tūkstoš Kalinivskas ciema iedzīvotājiem savas mājas nemaz nepameta – daudzi bija pārāk veci vai slimi, vai viņiem vienkārši nebija iespējas.

Hersonas atbrīvošana tiek uzskatīta par vienu no lielākajām ukraiņu uzvarām karā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti