Dienas ziņas

Vairākums uzrunāto iedzīvotāju apmierināti ar rezultātiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ukrainas armijai veiksmīgi pretuzbrukumi

Ukrainas armija īsteno veiksmīgus pretuzbrukumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainas aizstāvji pēdējo dienu laikā ir guvuši ievērojamus panākumus frontē. No okupantiem atbrīvota Limana un citas apdzīvotas vietas Luhanskas un Doneckas apgabalos.

Veiksmīgie pretuzbrukumi Ukrainas spēkiem pavēruši iespēju virzīties uz priekšu, lai atbrīvotu arī Severodoneckas un Lisičanskas pilsētas.

Krievijas informācijas telpā tikmēr okupantu karaspēka sakāve pie Limanas izraisījusi vairāk negatīvu reakciju nekā atkāpšanās no Kijivas apgabala, Čūsku salas un Harkivas apgabala. Tā secinājuši ASV Kara studiju institūtu analītiķi.

Teritorijās, kuras joprojām okupē Krievijas armija, iebrucēji apstaigā tur palikušo ukraiņu dzīvesvietas. Viņi meklē vīriešus, kurus iesaukt savas armijas rindās, ziņo Ukrainas bruņotie spēki.

"Meklējot vīriešus vecumā no 18 līdz 35 gadiem, uz cilvēku mājām Hersonā un citās pilsētās sākuši ierasties okupanti. Viņi neizsniedz nekādas iesaukšanas pavēstes un nerunā par konkrētiem plāniem, taču viņu galvenais mērķis ir veikt pieaugušo vīriešu uzskaiti," vēsta Hersonas apgabala padomes vadītāja vietnieks Serhijs Hlaņs.

Krievijas karavīri arī pastiprinājuši dokumentu pārbaudi kontrolpunktos, padarot okupēto teritoriju pamešanu gandrīz neiespējamu.

Ukrainas tanku vienības, kas cīnās ar Krievijas spēkiem Donbasā, notur frontes līniju Bahmutas tuvumā. Lielākā daļa civiliedzīvotāju ir pametuši pilsētu, kas kopš jūnija regulāri tiek apšaudīta.

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins apliecināja, ka Ukraina gūst progresu Hersonas virzienā. Viņš piebilda, ka ir notikušas zināmas izmaiņas kaujas lauka dinamikā. Ostins šīs izmaiņas skaidroja ar Ukrainas karavīru prasmēm un ASV un NATO sabiedroto piegādāto ieroču, īpaši augstas mobilitātes raķešu sistēmu jeb HIMARS izmantošanu.

Pirmdien kļuvis zināms, ka atbrīvots Krievijas karaspēka nolaupītais Zaporižjas atomelektrostacijas ģenerāldirektors Ihors Murašovs. Viņš atgriezies mājās pie ģimenes. To apstiprinājis Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadītājs Rafaels Grosi.

Tikmēr interviju medijiem pēc karagūstekņu apmaiņas sniedzis viens no Krievijas okupētās Mariupoles un "Azovstaļ" rūpnīcas aizstāvjiem, kas ilgu laiku pavadījis Krievijas gūstā Olenivkā.

Ukraiņu policists Svjatoslavs stāsta, ka bijis pārliecināts par iespēju atkal satikt savu meitu un pārējo ģimeni, bet domājis, ka tas prasīs vienu vai divus gadus. Pēc rehabilitācijas viņš plāno atgriezties darbā policijā.

"Sākumā mūsu kazarmās bija 600 cilvēku, kaut gan vieta bija tikai 200. Mēs gulējām uz betona grīdas, cieši kā sardīnes. Visi ir zaudējuši 30 līdz 40 kilogramus svara. Es zaudēju 30 kilogramu.

Ar katru mēnesi apstākļi cietumā pasliktinājās. Kas attiecas uz spīdzināšanu, varu tikai teikt, ka tā notika. Es nedrīkstu neko vairāk par to teikt. Par to, kā un kur. Tas varētu apdraudēt kādu citu, kas joprojām ir ieslodzīts."

Tuvojoties aukstajam gada periodam, ukraiņi turpina gatavoties ziemai, un Kijivas Starptautiskā socioloģijas institūta aptauja atklāj, ka 70% respondentu pauduši pārliecību par viņu mājsaimniecību gatavību iespējamām apkures problēmām ziemā.

Par labāk sagatavotiem apkures sezonai sevi uzskata Ukrainas rietumos dzīvojošie iedzīvotāji, kā arī turīgākie respondenti. Eksperti gan atzīmē, ka tas ir respondentu subjektīvais pašvērtējums, kas var būtiski atšķirties no objektīvās situācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti