Ukrainā notiek Limanas atbrīvošana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Limana atrodas Doneckas apgabalā, par kura nelikumīgo aneksiju piektdien paziņoja Krievijas varasiestādes. Ukrainas karaspēks caur skaļruņiem aicinājis Krievijas karavīrus Limanā padoties – videoierakstu ar šīm skaņām ir publicējusi radiostacija "Brīvā Eiropa".

Ukrainā notiek Limanas atbrīvošana
00:00 / 04:00
Lejuplādēt

Sievietes balss ierakstā krievu karavīriem saka, ka viņi savai vadībai nav vajadzīgi un tiek uzskatīti tikai par lielgabalu gaļu. Bet karavīri ir vajadzīgi saviem tuviniekiem.

Nelielās, bet stratēģiski svarīgās Limanas pilsētas ieņemšana varētu notikt tuvāko trīs dienu laikā. Tā uzskata ASV Kara izpētes institūts. Pirms kara šajā pilsētā dzīvoja 20 tūkstoši cilvēku.

Blakus esošā Luhanskas apgabala vadītājs Serhijs Haidajs medijiem sacīja, ka krievu karavīriem ir tikai trīs iespējas.

"Ja runājam par Limanu, tad tur okupanti palūdza iespēju doties prom, bet saņēma atteikumu.

Tādēļ tagad viņiem ir trīs varianti: vai nu mēģināt izlauzties ārā, vai nu padoties, vai arī visiem kopā mirt," skaidroja Haidaijs.

"Tur viņu ir vairāki tūkstoši, aptuveni pieci, kaut gan precīzu skaitļu vēl nav. Jebkurā gadījumā tas ir milzīgs grupējums. Nekas tamlīdzīgs vēl nav bijis aplenkumā. Turklāt visi munīcijas piegāžu ceļi vai arī šī grupējuma mierīgas pārvietošanās ceļi ir bloķēti."

Arī Kremļa atbalstītājs Doneckas vadītājs ir atzinis, ka Krievijas karaspēks turas Limanā ar pēdējiem spēkiem. Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvo, ka karaspēks no Limanas ir atvilkts.

Iepriekš no Krievijas skanēja solījumi, ka drīzumā pilsētā nonāks papildspēki, kas palīdzēs Limanā ielenktajiem karavīriem. Tika ziņots, ka starp papildus nosūtītajiem ir daudz tikko mobilizēto karavīru, kuri pat nav paspējuši iziet apmācības kursu.

Limanas ieņemšana tiek uzskatīta par psiholoģiski nozīmīgu soli, jo tas ļautu Ukrainas karaspēkam pietuvoties tādu okupēto pilsētu atbrīvošanai kā Severodonecka.

Notiekošajam uzmanīgi seko arī rietumvalstis, kas sniedz militāro atbalstu Ukrainai. Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels intervijā Spānijas televīzijai ir komentējis neseno Ukrainas vadības lēmumu iesniegt pieteikumu dalībai NATO, sakot, ka šobrīd tā nav galvenā prioritāte.

"Tas, ka Ukraina vēlas pievienoties NATO, ir saprotami," sacīja Borels. "Bet es nedomāju, ka šobrīd tas būtu galvenais jautājums. Pašlaik [svarīgs] jautājums ir uzturēt Ukrainas kaujas spējas."

Savukārt vairāki eksperti ir komentējuši Krievijas prezidenta Vladimira Putina draudus izmantot kodolieročus. Viņi norāda, ka ASV zinātu, ja notiktu gatavošanās šādu ieroču pielietošanai, jo tam ir iespējams izsekot caur satelītiem.

Arī ASV vēstniece NATO Džuliana Smita šonedēļ sarunā ar Latvijas Radio un vairākiem citiem žurnālistiem ir izteikusies līdzīgi.

"Šobrīd mēs nesaskatām nekādas pazīmes tam, ka viņi gatavotos izmantot kādu sava kodolarsenāla elementu," teica Smita. "Bet mēs uzskatām, ka šāda retorika ir ārkārtīgi bīstama. Tādēļ mēs turpināsim uzraudzīt šo situāciju. Līdztekus tam mēs skaidri pasakām, ka, ja Krievija nolems pielietot jebko no tās kodolarsenāla, tam būs katastrofālas sekas."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti