Panorāma

NATO sola atsaukties Ukrainas lūgumam pēc ieročiem

Panorāma

Ieskats 30. novembra "Pasaules panorāmas" tematos

Ukrainā gatavojas kritušo apmaiņai ar Krieviju

Ukrainā gatavojas kritušo apmaiņai ar Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukraina un Krievija ik pa laikam apmainās ar kritušajiem un ievainotajiem. Abas puses nevēlas atklāt savus zaudējumus, bet ASV ģenerālis Marks Millijs nesen pavēstīja, ka gan Krievijai, gan Ukrainai varētu būt vairāk nekā 100 000 kritušo un ievainoto.

Ukrainas brīvprātīgo grupa ir uzņēmusies skumju un arī bīstamu uzdevumu – pārstaigāt kaujas laukus un atrast bojāgājušos.

"Krievijas karaspēks mēģināja iznīcināt šo aizsardzības pozīciju. Vispirms viņi to smagi apšaudīja, raidīja gaisa triecienus. Pēc tam uzbruka ar saviem kājniekiem. Lielākā daļa kājnieku tika iznīcināti," stāsta ukraiņu brīvprātīgais Oleksijs Jukovs.

Dovhenkes ciemā Harkivas apgabalā atrasti 20 Krievijas karavīru līķi.

"Jā, krievu karavīri. Daži no viņiem uzģērbuši ukraiņu formastērpus ar pikseļu kamuflāžu un svētā Georga lenti. Tas nozīmē, ka viņi uzvilka visu, ko vien varēja dabūt, jo viņiem nebija nekā cita, ko valkāt. Tie varēja būt tikko mobilizēti karavīri un notiesātie, kas šeit tika nosūtīti uz drošu nāvi," spriež Jukovs.

"Lūk, Krievijas pase un banknotes — 500 rubļu, vēl 500 rubļu un 2000 rubļu. Arī kristiešu simbols un militārā uzskaites grāmatiņa.

Tā kā šis kritušais ir identificēts, viņa mirstīgās atliekas piedāvās apmaiņai, un tuvinieki tiks informēti, kur viņš gājis bojā."

Tepat netālu – zemnīcā – tumsā un dubļos atrod vēl vienu kritušo Krievijas karavīru. Brīvprātīgie atzīst – neraugoties uz postu, ciešanām un nāvi, ko Krievija nes Ukrainas ļaudīm, cilvēciskums tomēr jāsaglabā. Kaut arī kritušo savākšana ir bīstams darbs, jo nevar prognozēt, kā kurā brīdī krievi uz to reaģēs.

"Viņi nedod nekādas drošības garantijas brīvprātīgajiem, kas to dara," atzīst Jukovs.

Taču tikai tā ir cerības, ka arī krievi rīkosies līdzīgi un atdos tuviniekiem apbedīšanai tos kritušos ukraiņu karavīrus, kuri gājuši bojā Krievijas okupētajās Ukrainas zemēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti