Ukrainā brīvprātīgie frontes tuvumā meklē nogalinātos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainā frontes līnijas tuvumā valda posts un iznīcība. Brīvprātīgie, kuri darbojas labdarības organizācijā, kas pazīstama ar nosaukumu "Melnā tulpe", uzņēmušies smagu misiju – atrast un identificēt karadarbībā nogalināto cilvēku līķus. Darba gaitā viņi atrod gan Krievijas iebrucēju, gan ukraiņu karavīru un civiliedzīvotāju mirstīgās atliekas.

Brīvprātīgie attīra kauju vietas un cer palīdzēt identificēt mirušos, lai par to paziņotu viņu ģimenēm. Oleksijs un viņa brīvprātīgo komanda meklē līķus mežā uz ziemeļiem no Slovjanskas. Brīvprātīgie šajā apgabalā ir atraduši 30 līķus un ir pārliecināti, ka atradīs vēl.

"Viņi atrasti ierakumos. Mēs nezinām, vai tie ir Ukrainas vai Krievijas karavīri. Mums tā ir nāve. Nav jēgas cīnīties ar mirušajiem," stāsta Oleksijs.

"Taču, protams, daudz emocionālāk ir atrast ukraiņu karavīru, jo tas ir mūsu karavīrs no mūsu valsts," atzīst Oleksijs.

Runājot par kritušajiem iebrucēju karavīriem, viņš saka: "Kas viņi ir? Tikai cilvēki. Viņi tiek sūtīti karā, viņi nogalina, un šeit viņi mirst. Kam? Par ko? Par kādiem ideāliem? Par ko viņi te nomira? Tas ir nesaprotami."

Brīvprātīgo komandai jāstrādā ļoti uzmanīgi. Krievijas karavīri atkāpjoties daudzviet ir atstājuši mīnas, padarot mirstīgo atlieku meklēšanu un izrakšanu ļoti bīstamu.

Bieži vien mīnas atstātas zem mirušo ķermeņiem. Tas nozīmē nāvi tiem, kuri pūlas mirstīgās atliekas pārvietot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti