Tiesā apstrīdēs Venecuēlas prezidenta vēlēšanu rezultātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Venecuēlas opozīcijas līderis Enrike Kapriless vērsīsies tiesā, lai apstrīdētu Venecuēlas prezidenta vēlēšanu rezultātus, kurās uzvarēja viņa konkurents Nikolass Maduro, ziņo aģentūra „Reuters”.

Maduro, kuru kā savu pēcteci izraudzījās sociālistiskais valsts līderis Ugo Čavess, 14. aprīlī notiekošajās Venecuēlas prezidenta vēlēšanās uzvarēja ar gandrīz 2% pārsvaru. Opozīcijas pārstāvji apgalvo, ka vēlēšanu laikā notikuši tūkstošiem pārkāpumu, un pēc viņu rīcībā esošajiem datiem, vēlēšanās uzvarējis Kapriless. Abas puses piekrita veikt paplašinātu balsu auditu, sadarbojoties ar Nacionālo vēlēšanu padomi. Kopš tā laika Maduro jau ir devis svinīgo zvērestu, savukārt opozīcijas neapmierinātība ir pieaugusi. Kapriless uzstāj, ka audita procesam ir jābūt stingram, un ir jābūt pārbaudītiem visiem vēlēšanu biļeteniem no visām balsošanas vietām.

Kapriless atzina, gadījumā, ja nebūs pietiekamas informācijas par vēlēšanām, tad tādā gadījumā opozīcija auditā nepiedalīsies, un tādējādi gan Venecuēla, gan venecuēlieši kļūs par muļķiem pasaules acīs. Nākamais solis būs vēlēšanu apstrīdēšana tiesā, un tas notiks jau tuvākajās dienās. Ar visiem pierādījumiem, kas ir opozīcijas rīcībā, būs iespējams apstrīdēt vēlēšanu rezultātus.

Venecuēlas vēlēšanu padome nav atbildējusi uz Kaprilesa pieprasījumu. Vēlēšanu padomes pārstāvji uzsvēra, ka galvenais būs pārbaudīt, vai sistēma darbojas pareizi, jo vēlēšanu rezultāti ir nemaināmi. Kapriless atzīst, ka viņš ir gatavs iziet visas nepieciešamās juridiskās procedūras, lai varētu apstrīdēt vēlēšanu rezultātus augstākajā tiesā.

Jau ziņots, ka 14. aprīlī notiekošajās Venecuēlas prezidenta vēlēšanās uzvarēja Maduro, iegūstot 50.66% balsu, kamēr Kapriless ieguva 49.06% balsu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti