Venecuēlieši pie prezidenta vēlēšanu iecirkņiem pauž atbalstu Čavesa idejām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Venecuēlas iedzīvotāji pulcējas pie vēlēšanu iecirkņiem, lai balsotu par jauno valsts prezidentu. Pēc ilgstošajiem sociālisma aizstāvja Ugo Čavesa varas gadiem, sabiedrībai tagad jāizšķiras, vai atbalstīt līdzšinējo režīmu, vai ļauties pārmaiņām. Redzamais pie vēlēšanu iecirkņiem liecina, ka daudzi balsotāji joprojām atbalsta Čavesa idejas un līdz ar to viņam ideoloģijai tuvo kandidātu.

Vēlēšanu iecirkņi Venecuēlā durvis vēra jau pusseptiņos no rīta, gaidot balsotājus, kam jāizšķir līdzšinējā līdera, prezidenta Ugo Čaveza iedibinātā režīma liktenis.

Sabiedriskās domas aptaujas vēl pirms vēlēšanu dienas liecināja, ka liela daļa Venecuēlas sabiedrības nav gatava būtiskām pārmaiņām, jo lielāku vēlētāju atbalstu izpelnījās prezidenta pienākumu izpildītājs Nikolass Maduro.

Maduro, kurš pasludinājis sevi par Čavesa apustuli, solījis turpināt bijušā līdera aizsākto sociālistisko revolūciju un cīnīties ar Venecuēlas ienaidniekiem Rietumos un arī savā rīcībā un retorikā sācis atgādināt pašu ilgstošo Venecuēlas līderi.

Garā rindā balsotāji bija sastājušies pie skolas galvaspilsētas nabadzīgajā rajonā, kur allaž balsot bija devies pats Čavezs. Pie iecirkņa piebrauktā automašīna atskaņoja patriotiskas dziesmas un Čavesa runas. „Cilvēkos revolūcijas gars ir stiprs, un daudzi devušies balsot, lai godinātu bijušā līdera piemiņu,” ārvalstu žurnālistiem norādījis viens no balsotājiem, 33 gadus vecais muzeja darbinieks Deniss Oropeza.

Tikmēr opozīcijas vienotais kandidāts Enrike Kapriljess, sākotnēji zaudējot popularitātē savam sāncensim, pēdējā laikā savas izredzes uzvarēt bija krietni uzlabojis. Vēl pirms dažiem mēnešiem Kapriljess bija pamanījies iegūt pārsteidzoši lielu, proti, 44% iedzīvotāju atbalstu. Kapriljess vēl priekšvēlēšanu kampaņas laikā norādīja, ka viņš nav opozīcija, bet gan risinājums, solot cīnīties ar augsto noziedzības un inflācijas līmeni, kā arī risināt pārtikas un elektrības trūkumu. Viņš solījis arī pārtraukt attiecības ar Baltkrievijas un Irānas režīmiem, kā arī beigt izdāļāt naftas resursu, lai uzturētu pie varas citus, līdz šim Čavezam draudzīgus valstu vadītājus.

Abu kandidātu starpā jau uzliesmojis konflikts par iespējamiem priekšvēlēšanu likumu pārkāpumiem. Jau ceturtdien, kad aģitācijas kampaņai saskaņā ar noteikumiem bija jābeidzas, Maduro parādījies valsts televīzijā, kopā ar argentīniešu futbola slavenību Djego Maradonu apmeklējot Čavesa kapa vietu. Kapriljess ir iesniedzis sūdzību, norādot, ka šādi ir noticis klajš vēlēšanu likuma pārkāpums.

Abi kandidāti aktīvi izmantojuši arī sociālos tīmekļus, saziņas vietnē twitter, aicinot vēlētājus izšķirties par valsts nākotni. Čavesa piekritējs Maduro aicinājis balsot par valsts mieru, kamēr opozīcijā esošais Kapriljess gluži vienkārši šo dienu nosaucis par lielisku.

Jaunais Venecuēlas prezidents zvērestu nodos 19. aprīlī un varas krēslā būs līdz 2019. gadam.

Jāatgādina, ka bijušais Venecuēlas prezidents Ugo Čavess pēc 14 gadiem prezidenta amatā mira marta sākumā pēc ilgstošas cīņas ar vēzi. Savas darbības gados, viņš kļuva ne tikai par sociālisma ideju aizstāvi, bet arī par daudzu Rietumvalstu asāko pretinieku un ASV politikas kritiķi. Vēlēšanām Venecuēlā pievērsta arī liela starptautiska uzmanība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti