Panorāma

Kijivā pseidoreferendumus uztver kā kārtējo izrādi

Panorāma

Panorāma

Somija aizliegs ieceļot valstī Krievijas pilsoņiem

Somijas valdība nolēmusi slēgt robežu Krievijas tūristiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Somijas valdība ceturtdien paziņoja, ka pieņemts lēmums no piektdienas slēgt robežu Krievijas tūristiem. Somijā vairs netiks ielaisti Krievijas pilsoņi, kas ar Šengenas vīzu ceļo tūrisma nolūkā.

Tiesa gan, ierobežojumiem būs virkne izņēmumu, kas Krievijas pilsoņiem arī turpmāk nodrošinās iespēju ieceļot Somijā.

Krievijas pilsoņi drīkstēs ieceļot, lai apciemotu savus ģimenes locekļus, saņemtu medicīnisko aprūpi, kā arī apmeklētu Somiju darba vai mācību nolūkā. Tāpat paredzēts atļaut ieceļošanu Krievijas opozīcijas aktīvistiem, kas meklē patvērumu no Krievijā valdošā režīma.

Somijas varasiestādes prognozē, ka ierobežojumu rezultātā Krievijas pilsoņu plūsma uz Somiju varētu sarukt aptuveni uz pusi.

Citas reģiona valstis, piemēram, Polija un Baltijas valstis, jau iepriekš bija aizliegušas Krievijas pilsoņiem ieceļot Eiropas Savienības (ES) teritorijā. Tādēļ daudzi krievi izmantoja Somiju kā tranzīta valsti, lai tālāk dotos uz citām ES valstīm.

Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto atzīst, ka Somija nav gribējusi kļūt par tranzīta valsti, bet šāda situācija radusies, jo Eiropas Savienības valstis ir apturējušas aviosatiksmi ar Krieviju un tādēļ Krievijas pilsoņi izbraukšanai no valsts izmanto sauszemes robežu.

Somijas amatpersonas paredz, ka ierobežojumu rezultātā varētu pastiprināties mēģinājumi nelegāli šķērsot robežu, kā arī pieaugt politiskā patvēruma prasītāju skaits.

KONTEKSTS:

Par vīzu ierobežojumiem Krievijas pilsoņiem Eiropas valstis sāka spriest kā par nākamo sankciju soli, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas sākās 2022. gada 24. februārī pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles.

Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti