Sāk demonstrēt filmu par Natašu Kampušu «3096 dienas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

1998.gadā toreiz desmitgadīgās austriešu meitenes Natašas Kampušas nolaupīšana pa ceļam no skolas, bez šaubām, ir viena no Austrijas ievērojamākajām krimināllietām ar plašu rezonansi arī ārpus Austrijas robežām. Septiņu gadu laikā, kopš Natašai izdevās izbēgt no sava nolaupītāja, ir iznākušas trīs gramatas: 2006.gadā Alana Halla un Mihaela Leidiga „Meitene pagrabā. Natašas Kampušas stāsts“, 2007.gadā meitenes mātes grāmata „Izmisuma gadi“ un 2010.gadā publicēta pašas jaunietes sarakstītā grāmata „3096 dienas“, pēc kuras motīviem ir uzņemta filma, kas no šīs nedēļas skatāma uz kinoekrāniem.

Drīz pēc autobiogrāfiskās grāmatas iznākšanas filmu studija "Constantin Film" 2010.gadā panāca vienošanos ar Natašu Kampušu par filmas uzņemšanu. „Pēc visām mediju spekulācijām un politiskajiem skandāliem, ko ir izraisījusi šī nolaupīšanas lieta, ir pienācis laiks attēlot to, kas notika patiesībā”, raksta filmu studija. Slavenais vācu filmu producents Bernds Aihingers bija uzsācis sarunas ar jaunieti un uzrakstījis jau divas trešdaļas no sižeta, kad 2011. gadā šķīrās no dzīves un šo darbu pārņēma Amerikā dzimusī filmu un televīzijas režisore un scenārija autore Šerija Hormane.

„Pēc tam, kad mēs vācu valodā runājošā telpā sastapāmies ar bailēm, aizspriedumiem un atturību šīs tēmas sakarā, mēs atļāvāmies domāt ārpus valodas barjerām“, stāsta režisore. Tāpēc filma tika uzņemta ar ārzemju aktieriem angļu valodā un pēc tam dublēta vāciski. Natašu attēlo īru aktrise Antonija Kampbela-Hjūza, kas šīs lomas dēļ bija dramatiski nokritusies svarā. „Es visu laiku paturu prātā to, ka tikai atveidoju personāžu filmā. Taču, atveidojot reālu personību, lomā ir jāiegulda kas vairāk. Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka es cietīšu tikpat ļoti kā viņa”, Londonas laikrakstam „The Evening Standard” atzina aktrise. Pavedēja Prikopila lomā iejutās dāņu aktieris Tūrs Lindhārts.

Pati Kampuša filmu novērtējusi kā autentisku, neskatoties uz zināmām atšķirībām starp filmu un patieso notikumu. Nataša stāsta, ka nav kliegusi no izsalkuma vai izmisuma, kā to rāda filmā. „Es nekad tur lejā nekliedzu. Mans ķermenis uz to vienkārši nebija spējīgs. Tas bija mans iekšējais kliedziens.“ Vācu laikrakstam „Bild Daily” jauniete teikusi: „Es sevi atpazinu filmā, tomēr realitāte bija daudz skarbāka. To nemaz nevar parādīt filmā, jo tā nav domāta kā šausmu filma“.

Citādi kā ārzemēs, Natašas dzimtenē Austrijā situācija jaunietei nav viennozīmīga. Atšķirīgo liecību dēļ, ko Nataša sniegusi par savu pāridarītāju, daudzi austrieši vairs netic jaunietes stāstītajam. Viņas astoņarpus gadus ilgās ciešanas tiek atklāti apšaubītas, bulvārprese nāk klajā ar arvien jauniem intīmas dabas “atklājumiem”, Natašai tiek pārmests pat Austrijas imidža skādējums, jauniete sūdzas par biežo kritiku un pat naidu no tautiešu puses.

“Varbūt, ka pat būtu bijis labāk, ja Prikopils būtu izdzīvojis. Tad būtu skaidrs, ka es esmu patiesais upuris. Patlaban tiek uzskatīts, ka es viņam esmu nodarījusi pāri, kas brīžiem liek man justies tā, lai es darītu sev galu ”, Natašu citē vācu "Der Spiegel".

Jauniete izteikusi cerību, ka daudzi cilvēki, kas viņai nav ticējuši vai kas viņas stāstu uzskata par triviālu, pēc filmas noskatīšanās paskatīsies uz to ar citām acīm.

Austrijas, Vācijas un Šveices kinoteātros filmu sāks demonstrēt no šodienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti