Ziņu speciālizlaidums

Aicina uz akciju pie Krievijas vēstniecības

Ziņu speciālizlaidums

Krievijas iebrukums Ukrainā. Ziņu speciālizlaidums 01.03.2022. plkst. 15.00

Krievijas iebrukums Ukrainā. Ziņu speciālizlaidums 01.03.2022. plkst. 12.00

Politologs Daukšts: Ukrainas iedzīvotāju pretestība – «kolosāla neveiksme» Putinam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Krievijas armijas radītais trieciens Harkovai un arī Mariupolei ir radījis pretestību ne tikai no etnisko ukraiņu, bet arī no etnisko krievu puses, kuri sevi uzskata par Ukrainas iedzīvotājiem, un to var uzskatīt par "kolosālu neveiksmi" Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, to intervijā Latvijas Televīzijas speciālizlaidumā sacīja politologs Kārlis Daukšts.

"(..) Lielais projekts "krievu pasaule" un "krievu atbrīvošana" nav notikusi, jo šajās pilsētās Harkovā un arī Mariupolē dzīvo vairāk etniskie krievi, tādējādi mēs varam runāt par to, ka projekts ir izgāzies," teica politologs.

Tas, pēc politologa teiktā, ir arī spēcīgs trieciens Putina ģeopolitiskajiem plāniem par "vienotu tautu", kas būtu integrēta bijušās PSRS ģeopolitiskajās robežās. "Tā ir ļoti kolosāla neveiksme," sacīja politologs.

Krievija tagad mēģinās Ukrainā izveidot "marionešu valdību", sacīja eksperts, šādu taktiku skaidrojot ar iespēju, ka Krievija vairs nesaskata situācijas militāru risinājumu.

"Atgriežas pie Staļina metodēm – tās ir hibrīdkara metodes, kuras būs koncentrētas vairāk uz dažādu diversantu vienību izmantošanu," norādīja Daukšts. Viņaprāt, ka galvenais agresora mērķis pašlaik esot saprast, ko darīt vēl pēc divām nedēļām.

"Pieņemsim, ka militāra, bruņota pretestība tiks salauzta, bet tas nozīmē, ka jāizvieto okupācijas karaspēks katrā ciematiņā, katrā sādžā. Katrā pilsētiņā ir jāizvieto patruļas un tā tālāk. Pilnīgas okupācijas iespējas Krievijai nav pieņemamas un nav panesamas," sacīja Daukšts.

Viņaprāt, Krievijas vienīgā iespēja rast izeju ir sarunu ceļā.

"Patlaban gaidāmas sarunas Polijas un Baltkrievijas robežu tuvumā. Tomēr [Krievija] mēģinās rast arī politiskus risinājumus, jo militāru risinājumu laikam Krievija vairāk nesaskata, kaut arī pēc ļoti ietiepīgu militāristu rīkojuma turpina savas nežēlīgās operācijas," piebilda politologs.

Par iespējamiem politiskajiem risinājumiem laikā, kad vairums Rietumu pasaules Putinu dēvē par diktatoru un kara noziedznieku, Daukšts minēja propagandu, norādot, ka Krievijas režīma līderis cer,  ka viņam izdosies ar propagandas palīdzību veidot leģitīmu pamatu savai darbībai Ukrainā. 

"Tāpēc arī šeit viņš zināmā mērā balstās uz to, kas ir mums nepatīkami, – piemēram, Krievijas sabiedrībā līdz pat šim brīdim saskaņā ar "Levada" centra pēdējām socioloģiskajām aptaujām apmēram 65% iedzīvotāju atbalsta Putina rīcību.

Tāpēc arī viņš cer, ka viņam ir daudz "putinu" pašā Krievijā, ka viņš nav viens," uzsvēra Daukšts,

piebilstot, ka pašlaik Krievijas prezidenta propagandas aparāts palīdz Putinam ap sevi veidot iedomātu pasauli.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti