Polijas prezidenta amatā uz otro termiņu stāsies Andžejs Duda

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Polijas prezidenta amatā uz otro pilnvaru termiņu ceturtdien, 6.augustā, stāsies Andžejs Duda. Konservatīvais politiķis uzvarēja pagājušajā mēnesī notikušajās prezidenta vēlēšanās, par mata tiesu apsteidzot savu konkurentu. Sagaidāms, ka arī nākamos piecus gadus Duda būs nelokāms valdošās partijas "Likums un taisnīgums" politikas atbalstītājs.

48 gadus vecais Andžejs Duda ceturtdien Polijas parlamentā nodos svinīgo zvērestu, oficiāli stājoties amatā uz vēl vienu piecu gadu pilnvaru termiņu.

Pēc tam Duda apmeklēs svinīgo dievkalpojumu Varšavas Svētā Jana katedrālē, bet pēcpusdienā prezidents Pilsudska laukumā teiks uzrunu nācijai un pārņems bruņoto spēku virspavēlniecību.

Koronavīrusa epidēmijas dēļ prezidenta inaugurācijas pasākumos piedalīsies daudz mazāks skaits cilvēku nekā pirms pieciem gadiem. Dudam nav paredzēta tikšanās ar pilsoņiem.

Dudu uz otro pilnvaru termiņu pārvēlēja 12.jūlijā, kad viņš prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā ar nelielu pārsvaru uzvarēja Varšavas mēru un centriskās partijas “Pilsoniskā koalīcija” kandidātu Rafalu Tšaskovski.

Polijas Augstākā tiesa pirmdien noraidīja Dudas konkurenta prasību neatzīt vēlēšanu rezultātus. Tiesa izvērtēja aptuveni 6000 sūdzību par vēlēšanu pārkāpumiem. Par pamatotām atzina tikai 92. Tiesnešu vērtējumā šie pārkāpumi īpaši neietekmēja prezidenta vēlēšanu iznākumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti