Rīta Panorāma

Inko sašķidrinātās dabasgāzes terminālis Somijā sācis darbu

Rīta Panorāma

Aicina jauniešus savas idejas pārvērst biznesa plānā

ĶTR sāk samazināties iedzīvotāju skaits

Pirmoreiz kopš 1960. gada samazinājies Ķīnas iedzīvotāju skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Ķīnas iedzīvotāju skaits 2022. gadā ir samazinājies pirmoreiz kopš 1960. gada, dzimstībai samazinoties un sabiedrībai novecojot, liecina otrdien publicētie oficiālie dati.

Nacionālais statistikas birojs pavēstīja, ka 2022. gada beigās Ķīnā bija 1,41175 miljardi iedzīvotāju, kas ir par 850 000 mazāk nekā 2021. gada beigās.

Šajā statistikā ir iekļauti Ķīnas iedzīvotāji, neieskaitot Honkongu, Makao, Taivānu un valstī dzīvojošos ārzemniekus.

Pērn Ķīnā tika reģistrēti 9,56 miljoni jaundzimušo un 10,41 miljons mirušo.

Valstī dzīvo 722,06 miljoni vīriešu un 689,69 miljoni sieviešu. Šīs disproporcijas iemesls ir tagad atceltā viena bērna politika un senā tradīcija dot priekšroku dēla, nevis meitas dzimšanai, lai viņš turpinātu ģimenes uzvārdu.

Ķīnas iedzīvotāju skaits iepriekš pēdējoreiz bija samazinājies 1960. gadā, kad valstī bija iestājies lielākais bads tās jaunāko laiku vēsturē, kuru izraisīja vadoņa Mao Dzeduna katastrofālā lauksaimniecības un industrializācijas politika – tā sauktais "Lielais lēciens". Šis bads prasīja desmitiem miljonu cilvēku dzīvību.

Ķīna astoņdesmitajos gados ieviesa viena bērna politiku, baidoties no pārapdzīvotības. Šī politika tika atcelta 2016. gadā, un 2021. gadā tika atļauti trīs bērni ģimenē, bet ar šiem soļiem nav izdevies pārvarēt demogrāfisko krīzi.

Ķīna ilgu laiku bijusi pasaules lielākā valsts iedzīvotāju skaita ziņā, bet gaidāms, ka jau pavisam drīz to apsteigs Indija, kur arī ir ap 1,41 miljards iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti