Parīzes teroristu uzbrukumos galvenais apsūdzētais izvēlas tiesā klusēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Galvenais apsūdzētais novembra Parīzes teroristu uzbrukumos piektdien pirmo reizi stājās Francijas tiesas priekšā. Tomēr daudziem par pārsteigumu Salahs Abdeslams tiesas zālē izvēlējās neko neteikt par noziegumu, kurā bojā gāja 130 cilvēki un ievainojumus guva aptuveni 370. Tādēļ paredzētā tiesas sēde beidzās gandrīz uzreiz pēc tās sākuma.

Cerības, ka Parīzes teroristu uzbrukumos apsūdzētais Salahs Abdeslams sāks runāt par novembrī notikušo izgaisa gandrīz uzreiz pēc viņa ierašanās tiesas zālē. Lai gan iepriekš Abdeslams bija solījis sākt sadarboties ar izmeklētājiem pēc izdošanas Francijai, piektdien viņš tomēr atteicās atbildēt uz jebkādiem izmeklēšanas tiesneša jautājumiem.

Pēc sēdes, kas notika aiz slēgtām durvīm Parīzes centrā, Abdeslama advokāts Franks Bretons sacīja, ka viņa klients varētu sākt runāt vēlāk.

"Viņš bija solījis kādreiz nevis šodien izstāstīt par to, ko viņš ir pastrādājis. Svarīgi ir tas, ka tas vispār notiks,” uzsvēra Bretons. “Cilvēki no malas var teikt visu, ko viņi vēlas. Viņi var teikt, ka izmeklēšana virzās pārāk lēni. Tomēr viņš pats var izvēlēties kad atbildēt uz tiesnešu jautājumiem. Svarīgākais ir, ka tas kādreiz notiks,” pasvītroja aizstāvis.

Tāpat Abdeslama advokāts sacīja, ka viņa klients tiek cietumā turēts vienatnē un kamerā esot uzstādīta videonovērošana. Tas esot pretrunā ar Francijas likumiem un tiek darīts pēc Francijas tieslietu ministra pieprasījuma, apgalvo aizstāvis. Tādēļ Abdeslams jūtoties, ka pret viņu tieslietu sistēma izturas ne tā, kā pret pārējiem. Savukārt nemitīga uzraudzība viņam radot stresu un mazinot vēlmi sadarboties ar izmeklētājiem.

Tomēr viens no upuru advokātiem saka, ka Abdeslama uzvedība tikai lieku reizi pierādot, ka viņa teiktajam nevarot uzticēties. Savukārt otrs advokāts Žerārs Šemla, kurš pārstāv aptuveni 75 upuru intereses, piebilda, ka cietušie vēlas, lai Abdeslams apzinās nodarītā apmērus.

“Cietušie vēlas pateikt viņam dažādas lietas, parādīt, ko viņš viņiem ir nodarījis, lai viņš aptvertu cik ļoti viņi cieš. Te runa nav par atriebību, bet gan par taisnīgu tiesu,” sacīja Šemla.

Izmeklētāji uzskata, ka 26 gadus vecais Abdeslams ir spēlējis būtisku lomu Parīzes teroristisko aktu plānošanā un īstenošanā. Viņš ir nogādājis savus līdzgaitniekus uz nozieguma vietu. Tomēr atšķirībā no pārējiem jaunais vīrietis nav uzspridzinājies vai ticis nošauts, bet gan paslēpās un atgriezās Beļģijas galvaspilsētā Briselē. Lai gan Abdeslams ir Francijas pilsonis, viņš ir dzimis un uzaudzis Briselē.

Pēc apjomīgas meklēšanas operācijas, kas ilga aptuveni četrus mēnešus, martā Abdeslams tika atrasts un arestēts pavisam netālu no vietas, kur viņš iepriekš ir dzīvojis. Sākumā viņa advokāts Beļģijā Svens Meri mēģināja apturēt sava klienta izdošanu Francijai. Tomēr pēc tam, kad Briseles lidostā un metro notika sprādzieni, Abdeslams piekrita savai izdošanai. Meri vēlāk televīzijas intervijā diezgan kritiski izteicās par sava klienta prāta spējām, salīdzinot viņa galvu ar tukšu pelnu trauku, kurā nekā neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti