Advokāti atsakās no Parīzes teroraktu dalībnieka Abdeslama aizstāvības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Parīzes teroraktu galvenā aizdomās turētā Salaha Abdeslama advokāti paziņojuši, ka turpmāk viņu vairs neaizstāvēs. Izmeklētāji vēl nav precīzi noteikuši viņa lomu Parīzes teroraktos, kuros tika nogalināti 130 cilvēki.  

27 gadus vecais Salahs Abdeslams izmanto savas tiesības klusēt un atteicies atbildēt uz jautājumiem, kopš viņu pavasarī notvēra Beļģijā un pārvietoja uz cietumu Francijā, lai turpinātu izmeklēšanu.

Abi advokāti, kas bija piekrituši strādāt ar, kā tiek uzskatīts, vienīgo izdzīvojušo radikālo islāmistu no grupas, kas pērn novembrī Parīzē nogalināja 130 cilvēkus, paziņojuši, ka atsakās turpmāk viņu aizstāvēt.

Intervijā franču telekanālam BFM TV viens no advokātiem Franks Bertons, norādīja, ka Abdeslams atsakās runāt.

„Mēs nolēmām atteikties no viņa aizstāvēšanas. Mēs zinām un uzskatām, un viņš mums to pateica, ka viņš nerunās un izmantos tiesības klusēt,” norādīja Bertons.  

Kopīgā intervijā ar otru advokātu, beļģi Svenu Marī, Bertons norādīja, ka tāda bijusi abu pozīcija jau no sākuma - ja Abdeslams klusēs, viņi atteiksies no aizstāvības.

Tiek uzskatīts, ka aizdomas turētais ir dusmīgs par to, ka viņu viņa cietuma kamerā novērto nepārtraukti – 24 stundas diennaktī. Bertons jau maijā paziņoja, ka Abdeslamu nepārtrauktā uzraudzība „īpaši uztrauc”.

Telekanāls BFM ziņo, ka šobrīd, kamēr turpinās izmeklēšana, juridiskā aizsardzība neesot obligāta, bet tā būs nepieciešama, kad sāksies tiesas process.

Otrs advokāts, beļģis Svens Marī, intervijā pauda nožēlu, ka Abdeslams klusē, norādot, ka visvairāk no tā cieš Parīzes teroraktu upuri un bojā gājušo tuvinieki.

„Šīs situācijas patiesie upuri ir Parīzes uzbrukumu upuri, jo viņiem ir tiesības zināt patiesību un viņiem ir tiesības mēģināt aptvert neaptveramo,”  norādīja Marī.

"Mēs esam pārliecināti, ka viņam bija ko teikt un viņš grasījās to pateikt. Taču politisko iemeslu, nevis tiesu sistēmas dēļ viņš tika samīdīts. Viņš vairs neko neteiks. Kāds kauns!"pauda Marī

Par Parīzes 13.novembra teroraktiem atbildību uzņēmās džihādistu grupējums „Islāma valsts”.

Abdeslams arī bija saistīts ar personām, kas sarīkoja teroraktus šogad martā Briselē.

Salahu Abdeslamu, kurš dzimis Beļģijā, arestēja Briselē martā un aprīlī pārveda uz cietumu Francijā.

Izmeklētāji vēl nav precīzi noteikuši Abdeslama lomu Parīzes teroraktos, kaut tiek uzskatīts, ka viņš spēlēja nozīmīgu lomu plānošanā un uzbrucēju transportēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti