Dienas ziņas

Krievija raida raķešu triecienus pret Odesu

Dienas ziņas

Karaliskā runa sola nesaskaņas par Ziemeļīrijas protokolu

Odesa – arvien karstāks uzbrukumu mērķis

Odesā raķešu uzbrukumā nogalināts viens cilvēks, astoņi ievainoti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vismaz viens cilvēks gājis bojā un astoņi ievainoti Ukrainas ostas pilsētā Odesā, pret kuru Krievija pirmdien raidīja vairāku raķešu triecienus, iznīcinot arī kādu tirdzniecības centru.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins gatavojas ilgam karam Ukrainā, otrdien brīdināja ASV Nacionālo izlūkdienestu direktore Avrila Heinsa. Vašingtona uzskata, ka Putins grib izveidot savienojumu ar Moldovas separātisko Piedņestras reģionu. Lai to izdarītu, Krievijai būtu jāieņem arī Ukrainas ostas pilsēta Odesa.

Odesa piedzīvoja vairākus Krievijas raķešu uzlidojumus pēc tam, kad Maskavā ar parādi bija atzīmēts 9. maijs.

Pilsētā iznīcināts tirdzniecības centrs un noliktava. Zināms, ka uz Odesu izšautas septiņas raķetes. Stratēģiski svarīgākā ostas pilsēta, kuras blokāde apdraud arī Ukrainas graudu eksportu un līdz ar to Eiropas un pasaules pārtikas tirgu, pēdējā laikā bijusi pakļauta arvien agresīvākiem Krievijas raķešu triecieniem.

Pilsētas mērs Hennadijs Truhanovs, ierodoties novērtēt postījumus, teica, ka tirdzniecības centram un noliktavai nebija nekā kopīga ar militāro infrastruktūru.

“Šis ir strādājošs uzņēmums, kurā strādāja cilvēki. Viens cilvēks gājis bojā, ir arī ievainotie – gan vidējā, gan smagā stāvoklī. Šim uzņēmumam nav nekā kopīga ar militāro infrastruktūru vai militārajiem objektiem.

Šeit neatrodas un nekad nav bijusi neviena ieroču vai munīcijas noliktava. Tādā veidā krievu pasaule ir “apsveikusi” varoņpilsētu Odesu ar 9. maiju.”

Krievija izmantojusi vadāmas raķetes, kuras var izšaut no tālienes no lidmašīnām vai kuģiem, tādējādi tos nepakļaujot potenciālam riskam. Tomēr Ukrainas, britu un amerikāņu amatpersonas brīdinājušas, ka Krievija strauji iztērē savus precīzi vadāmo ieroču krājumu, tādējādi palielinot risku, ka konflikta gaitā var tikt izmantotas neprecīzākas raķetes, kas savukārt var novest pie lielākiem upuriem civiliedzīvotāju vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti