Panorāma

Cer uz ANO palīdzību Mariupoles iedzīvotāju glābšanā

Panorāma

Panorāma

Moldovas Piedņestras reģionā vairāki sprādzieni

Moldova pastiprina drošības pasākumus pēc sprādzieniem Piedņestrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Moldovas prezidente Maija Sandu uzdevusi Moldovas drošības iestādēm pastiprināt patruļas pie robežas ar Piedņestru un īpaši uzraudzīt kritiskās infrastruktūras objektus valstī.

Moldovas separātiskajā Piedņestras apgabalā netālu no robežas ar Ukrainu otrdien no rīta divu sprādzienu rezultātā tika nopostīts radiotornis, kas nodrošināja Krievijas radiostaciju pārraidīšanu. Piedņestras varasiestādes notikušo nosaukušas par “terora aktu”.

Pirmdien vakarā sprādzieni nogranda Piedņestras separātistu Valsts drošības ministrijā. Jāpiebilst, ka Piedņestras Valsts drošības ministrijas ēkā atrodas arī Krievijas Federālā drošības dienesta filiāle.

Pašpasludinātā, Kremļa atbalstītā Piedņestras republika nav starptautiski atzīta un oficiāli joprojām ir daļa no Moldovas. Krievija uztur militāro klātbūtni Piedņestrā kopš 90. gadu sākuma.

Moldovas prezidente Maija Sandu sasauca nacionālās drošības padomes sēdi, pēc kuras viņa paziņoja, ka notikušais ir saistīts ar iekšējām nesaskaņām Piedņestras varas aprindās.

"Moldovas varasiestādes modri seko notikumiem, kas risinās šajā teritorijā. Mūsu analīze liecina, ka pastāv spriedze starp dažādiem spēkiem reģionā, kas ir ieinteresēti situācijas destabilizācijā. Tas padara Piedņestras reģionu neaizsargātu un rada spriedzi Moldovai," teica Sandu.

"Mēs nosodām jebkādus izaicinājumus un mēģinājumus iesaistīt Moldovu jebkādās darbībās, kas var apdraudēt mieru visā valstī."

Savukārt Ukraina apsūdzējusi Krieviju centienos destabilizēt situāciju Piedņestrā, lai to izmantotu kā ieganstu iespējamiem uzbrukumiem Moldovai. Ukraina notikušo uzskata par plānotu Krievijas drošības dienestu provokāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti