Maskava saniknota par Latvijas vēlmi panākt Krievijas sakāvi karā pret Ukrainu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Krievijas amatpersonu sašutumu izpelnījies Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ikgadējā valsts ārpolitikas ziņojumā iekļautais secinājums, ka Latvijas interesēs ir panākt Krievijas sakāvi karā pret Ukrainu.

Ārlietu ministrs katru gadu sagatavo ziņojumu par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos. Rinkēviča ziņojumu otrdien konceptuāli atbalstīja arī Ministru kabinets.

Saprotamu iemeslu dēļ ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā šoreiz visvairāk uzmanības bija pievērsts Krievijas agresijai pret Ukrainu, jo šis notikums būtiski ietekmējis starptautisko dienaskārtību.

Fragments no ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā u...
Fragments no ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos 2022. gadā

"Latvijas stratēģiskajās interesēs ir panākt Krievijas sakāvi karā pret Ukrainu un Ukrainas teritoriālās integritātes atjaunošanu tās starptautiski atzītajās robežās," rakstīts ziņojumā.

"Krievijas sakāvei ir jāatjauno funkcionējoša, noteikumos balstīta pasaules kārtība un uzticamība multilaterālisma pieejai starptautiskajās attiecības, kā arī jānovērš līdzīgu agresijas noziegumu atkārtošanās nākotnē."

Fragmentus no ziņojuma paķēruši Krievijas propagandas mediji, kas apgalvo, ka Latvija par vienu no savas ārpolitikas prioritātēm pasludinājusi Krievijas sakaušanu.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova apgalvo, ka Latvijas rīcība liecinot par "slimīgu, necilvēcīgu stulbumu" un nespēju izskaitļot pāris gājienus uz priekšu.

Zaharova spriež, ka Baltijas valstis, no vienas puses, gribot panākt Krievijas izjukšanu, bet, no otras puses, nevēlas uzņemt jaunu bēgļu plūsmu.

Latviju kritizējis arī Valsts domes deputāts Dmitrijs Beļiks, kurš Krievijas parlamentā ievēlēts no okupētās Krimas pilsētas Sevastopoles.

"Latvija, kurai nav iespējas īstenot adekvātu ārpolitiku, par tās prioritāti padarījusi naidu pret mūsu valsti. Jo absurdāk un skaļāk izskan tās politiķu paziņojumi, jo viņi sajūtas kā svarīgāki bandinieki ģeopolitiskā mērogā," intervijā Krievijas propagandas medijam "RT" paziņoja Beļiks.

Viņš kārtējo reizi izmantoja Kremļa propagandas iecienīto argumentu, ka Latvija un citas Austrumeiropas valstis tikai izpildot ASV rīkojumus.

Beļiks apgalvo, ka Latvijai vajadzētu koncentrēties uz savu iekšējo problēmu risināšanu un "apgāztās" ekonomikas stabilizēšanu, nevis draudēt Krievijai, pret kuru Latvija cīnoties ar "bezjēdzīgām rezolūcijām" un pieminekļu nojaukšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti