Lukašenko: Nekādas mobilizācijas Baltkrievijā nebūs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko otrdien paziņojis, ka Baltkrievijā nav plānots izsludināt mobilizāciju, lai palīdzētu Krievijai karā pret Ukrainu.

Baltkrievijas opozīcijas politiķis Pāvels Latuška pagājušonedēļ brīdināja, ka Lukašenko gatavojas iesaistīt Baltkrieviju pilna mēroga karadarbībā pret Ukrainu. Tādēļ plānots mobilizēt līdz pat 100 000 baltkrievu karavīru.

Lukašenko noraidījis šo apgalvojumu kā trimdā dzīvojošo opozīcijas politiķu izdomājumus.

"Sākuši ķerties pie dažāda veida apgalvojumiem: lūk, Krievijā ir izsludināta mobilizācija, tātad arī Baltkrievijā rītdien izsludinās mobilizāciju.

Vēlreiz uzsveru: mums nav vajadzības izsludināt mobilizāciju. Par laimi, Baltkrievijas teritorijā nenotiek karš," teica Lukašenko.

Viņš pavēstīja, ka jau kopš nākšanas pie varas (pirms 28 gadiem) gatavojas karam, jo vadoties pēc teiciena "ja gribi mieru, gatavojies karam".

Tādēļ katram baltkrievam, gan vīriešiem, gan sievietēm, esot jāapgūst iemaņas, kā apieties ar šaujamieroci, lai nepieciešamības gadījumā aizstāvētu savu ģimeni.

Baltkrievijas diktators jau kopš karadarbības sākuma ir atbalstījis Krievijas iebrukumu Ukrainā; pašā iebrukuma sākumā Krievijas ofensīva ar mērķi ieņemt Kijivu tika uzsākta tieši no Baltkrievijas teritorijas.

Taču līdz šim Lukašenko izvairījies nosūtīt Baltkrievijas karaspēka vienības karot uz Ukrainu.

Otrdien viņš atzina, ka Baltkrievija piedalās "speciālajā militārajā operācijā" pret Ukrainu, bet šī līdzdalība nenozīmē tiešu militāro iesaistīšanos.

Lukašenko skaidroja, ka Baltkrievija esot gatava atvairīt NATO uzbrukumus no Polijas, Lietuvas un Latvijas puses.

"Kā jau esmu teicis, no Baltkrievijas teritorijas neviens nešaus mugurā krieviem. Lūk, tāda mūsu līdzdalība."

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu tikmēr paziņojis, ka daļējās mobilizācijas gaitā dienestā jau iesaukti vairāk nekā 200 000 cilvēku. Viņš apgalvo, ka rudenī iesauktie netiks uzreiz sūtīti uz karadarbību Ukrainā, bet gan vispirms tiks veikta viņu apmācība.

Ukrainas bruņotie spēki gan vēsta, ka frontes zonā jau zināmi gadījumi, kad Ukrainas spēku vienības iznīcinājušas vai saņēmušas gūstā pēdējo nedēļu laikā mobilizētos krievu karavīrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti