Dienas ziņas

Latvija aicina nerīkot hokeja čempionātu Baltkrievijā

Dienas ziņas

Bērnu ēdināšanu Madonas novada bērnudārzos segs pašvaldība

Minskā streiko rūpnīcu darbinieki

Lukašenko: Atkārtotu vēlēšanu Baltkrievijā nebūs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Atkārtotu vēlēšanu Baltkrievijā nebūs, pirmdien, tiekoties ar Minskas Autovilcēju rūpnīcas (MZKT) streikojošajiem strādniekiem, sacīja prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta oficiālā ziņu aģentūra BelTA.

"Jūs no manis nekad to nesagaidīsiet, ka es kaut ko izdaru, pakļaujoties spiedienam. To [atkārtotu vēlēšanu] nebūs. Tāpēc, ka nebūs nedz rūpnīcas MZKT, nedz MAZ, nedz BelAZ. Pusgada laikā mēs iznīcināsim visu," brīdināja Lukašenko, minot lielāko Baltkrievijas rūpnīcu nosaukumus.

"Mums bija vēlēšanas. Kamēr jūs mani nebūsiet nogalinājuši, citu vēlēšanu nebūs," Lukašenko teikto citē medijs tut.by.

MZKT strādnieki pieteikuši streiku, pieprasot nule kā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātus atzīt par nederīgiem un rīkot jaunas vēlēšanas.

Arī valstij piederošās raidorganizācijas "Belteleradio" darbinieki pieprasījuši atzīt par spēkā neesošiem 9. augustā notikušo vēlēšanu rezultātus, atcelt no amata Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāju Lidiju Jermošinu, atbrīvot visus politieslodzītos un atcelt mediju cenzūru.

Savukārt portāls "Marketing.by" vēsta, ka lielie starptautiskie uzņēmumi atsaukuši reklāmas no Baltkrievijas valsts telekanāliem.  

Streikā piedalījās vairāki lielie valsts uzņēmumi, arī Minskas Traktoru rūpnīca (MTZ) un Baltkrievijas Automobiļu rūpnīca (BelAZ). Uz tikšanos Lukašenko ieradās ar helikopteru.

Vienā brīdī strādnieki sākuši Lukašenko izsvilpt un saukuši "Ej prom!". Notikušā video ievietots lietotnes "Telegram" baltkrievu kanālā "Čaj z maļinavim vareņņem".

Atbildot uz lozungiem, Lukašenko sacīja: "Atbildu jums uz šo jautājumu - varat vēl pakliegt!"

Tikmēr Baltkrievijas Iekšlietu ministrija pirmdien, 17. augustā, paziņoja, ka tiek pabeigts darbs pie protesta akciju laikā aizturēto cilvēku atbrīvošanas, un šobrīd izolatoros atrodas vēl 122 cilvēki.

KONTEKSTS:

Baltkrievijā iedzīvotāji protestē pret šomēnes notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Saskaņā ar Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas sniegto informāciju, ilggadējais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%.

Protestu kustībā pret iespējamo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu iesaistījušies lielāko Baltkrievijas uzņēmumu strādnieki.

Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes ārkārtas sēdē 14. augustā Eiropas valstu ārlietu ministri vienojās par sankcijām Baltkrievijas amatpersonām saistībā ar notikušajām prezidenta vēlēšanām, kuras ES neatzīst par godīgām, un tiem sekojošo protestu apspiešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti