Dienas ziņas

Hersonas iedzīvotāji gatavojas bargai ziemai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Londonas latvieši gādā palīdzību Ukrainai

Londonas latvieši gādā mēteļus Ukrainas iedzīvotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Akcija "Wrap up London", ko latviski varētu tulkot kā "Sasildīsim Londonu", norisinās katru novembri lielākajās Londonas metro stacijās. Parasti tiek saziedots ap 20 000 mēteļu, brīvprātīgie tos sašķiro un nodod tālāk apmēram 100 Lielbritānijā reģistrētām labdarības organizācijām. Šogad, pateicoties Lielbritānijā bāzētās latviešu labdarības organizācijas "Giving for Latvia" iniciatīvai, drēbes nonāks arī Ukrainai.

Metro stacijās katru rudeni tiek vākti mazlietoti ziemas apģērbi, kas pēc tam tiek nogādāti savākšanas punktos.

Mantu glabātuvē Austrumlondonā labdarības organizācijas "Hands on London" rīcībā nodots vesels stāvs, kur saziedoto šķiro vairākas brīvprātīgo komandas, atlasot siltākos mēteļus, kas tiek nodoti latviešiem. Mēteļi, sapakoti kastēs, ceļos uz Latviju, pēc tam tālāk uz Ukrainu.

"Šogad mēs uzrunājām Džoni un jautājām, vai šogad būtu iespēja daļu aizsūtīt uz Ukrainu, un Džonis ļoti pretīmnākoši teica, ka, protams, Londonas ziedotāji noteikti gribētu, lai nevis daļa mēteļu paliek Anglijā, bet tiek nosūtīta uz Ukrainu, uz karstajiem punktiem. Un tā mēs te šodien šiverējamies, mums te ir juristi, baņķieri, skolotāji un dažādu profesiju pārstāvji," sacīja "Giving for Latvia" līdzdibinātāja Daniela Utāne.

Sadarbība labdarības organizāciju starpā notiek jau gadiem.

Lai saņēmējiem vieglāk saprast, kas kurā kastē iekšā, speciāli sagatavotas uzlīmes ar zīmējumiem. Taču uz Ukrainu ceļos ne tikai ziemas apģērbs.

"Dažādu uzņēmumu darbinieki skaisti apgleznojuši, personalizējuši auduma maisiņus, kuros Leo šobrīd sapako iekšā dažādas sīkas dāvaniņas, un tālāk šie apgleznotie maisiņi nonāks pie Ukrainas bērniem atbrīvotajās pilsētās.

Lai tajā brīdī, kad viņiem ir priekšā Ziemassvētki, būtu mazs prieks un dāvana arī šajos svētkos savā zemē," teica "Ziedot.lv" komunikācijas speciāliste Ilze Ošāne.

Dažkārt mēteļos atrodas īpašnieku aizmirstas lietas.

"Atradām telefonu vienā no lielajiem maisiem. Nu un Ilze atrada šajā telefonā iekšā ārkārtas situācijām kontaktus, un par laimi, viens no telefoniem atbildēja. Izrādījās, telefons pieder labdarības veikaliņa darbiniecei, kura nejauši bija savu telefonu pazaudējusi pirms piecām dienām. Varam rekomendēt pievienot ārkārtas kontaktus telefonā, lai šādos gadījumos var kāds cilvēks palīdzēt!" sacīja brīvprātīgās Ilze Rence un Kristīne Demenko.

Gandrīz 100 kastēs jau sašķirts apmēram 1000 mēteļu, taču šonedēļ atvedīs vēl, tādēļ nedēļas nogalē nāksies pulcēties atkal, lai darbu turpinātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti