Panorāma

Medmāsa no Mariupoles: Mūsu slimnīcu okupēja

Panorāma

EBU: Politiskais spiediens pret LTV nav pieņemams

Londonā pie Krievijas vēstniecības sanes armijas laupīto

Londonā pie Krievijas vēstniecības cilvēki sanes sadzīves lietas, atgādinot par marodierismu Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai pasaulei atgādinātu par Krievijas armijas zvērībām Ukrainā, Lielbritānijas galvaspilsētā pie Krievijas vēstniecības noritēja protesta akcija. Londonas iedzīvotāji pie vēstniecības sanesa dažādas sadzīves lietas. Drēbes, apavi, pannas, pat televizors un veļasmašīna – tas viss garāmgājējiem un arī Krievijas vēstniecības darbiniekiem atgādināja par Krievijas armijas marodierismu Ukrainā.

Protesti pie Krievijas vēstniecības Londonā notiek regulāri, tādēļ ieeja pie tās norobežota ar sētu, ko apsargā policija. Cilvēki var pulcēties tikai ielas pretējā pusē, turpat var atstāt dažādas sadzīves lietas, kas simbolizē Krievijas armijas nolaupīto Ukrainā. 

Akcijas laikā ielas vidū vairāki ukraiņi ar sasietām rokām gulēja uz zemes, atgādinot par noslepkavotajiem mierīgajiem iedzīvotājiem. 

Demonstrācijas dalībniece Irina Kalkova sacīja: “Mēs esam šeit ieradušies gulēt uz asfalta, jo gribam, lai pasaule redz un mēģina iedomāties kaut nedaudz, kādas ir sajūtas parastam cilvēkam, kad uzbrūk, esot pilnīgi neaizsargātam.”

Cilvēki sanesuši visdažādākās mantas – apavus, apģērbus, sadzīves tehniku, pat televizoru un ledusskapi. Daudzi ieradās ar Ukrainas karogiem un plakātiem. Atbalstu demonstrācijai pauda arī garāmbraucēji.

Akcijas organizatore Olēna Liahvatska pastāstīja: “Kas ir ļoti svarīgi – Londonā dzīvo daudz krievu. Viņi izbauda visus labumus, kādi pieejami, dzīvojot demokrātiskā valstī, taču tajā pašā laikā viņi atbalsta Putina režīmu. Mēs gribam padarīt viņu dzīves mazāk komfortablas; katru reizi, kad viņi atnāks uz vēstniecību kārtot savus dokumentus, viņiem nāksies skatīties uz mūsu instalāciju, kas atgādinās par viņu valsts pastrādātajām šausmām.”

Jāatzīmē, ka demonstrācijā piedalījās ne tikai ukraiņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti