Rīta Panorāma

Varšavā atjaunos Saksijas pili

Rīta Panorāma

Intervija ar VUGD Rīgas 1. daļas komandieri Agri Asupu un VUGD pārstāvi Agritu Vītolu

Lietuva sāks būvēt žogu uz robežas ar Baltkrieviju

Lietuva būvēs lielāku žogu gar Baltkrievijas robežu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lietuvas valdības vadītāja Ingrīda Šimonīte trešdien pavēstīja, ka Lietuva pastiprinās robežas apsardzi un plāno uzbūvēt papildus “fizisko barjeru” gar Baltkrievijas robežu, lai atturētu robežpārkāpējus no nelegālas robežas šķērsošanas.

Šimonīte apsūdzēja Baltkrievijas varasiestādes nelegālās migrācijas veicināšanā uz Lietuvu. Pēdējās diennakts laikā uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas aizturēti vismaz 53 nelegālie migranti, kuri ieradušies no Baltkrievijas. Šogad aizturēti jau vairāk nekā 1400 robežpārkāpēju.

Šimonīte paziņoja, ka tuvākajā laikā pie robežas ar Baltkrieviju tiks izvietoti karavīri, kā arī fiziskas barjeras, lai samazinātu nelegālo migrantu plūsmu.

Palīdzību situācijas risināšanā solījis arī Eiropas Savienības padomes prezidents Šarls Mišels, kurš otrdien apmeklēja Lietuvu un kopā ar Šimonīti iepazinās ar situāciju uz robežas ar Baltkrieviju.

“Mēs šo procesu vērtējam kā hibdrīdagresiju, kas ir vērsta ne tikai pret Lietuvu, bet Eiropas Savienību kopumā. Tā ir Baltkrievijas režīma atbilde uz Eiropas Savienības un Lietuvas principiālo nostāju pret viltotajām prezidenta vēlēšanām un vēršanos pret pilsonisko sabiedrību un vārda brīvību Baltkrievijā,” spriež Šimonīte.

“Mēs esam pārliecināti, ka Baltkrievijas režīma institūcijas aktīvi un pasīvi ir iesaistītas nelegālo migrantu plūsmas organizēšanā, tīši radot apstākļus, lai cilvēki šķērsotu robežu. Šādas rīcības mērķis ir kaitēt mūsu valstij un destabilizēt situāciju,” paziņoja Šimonīte.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājies migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas iekļūt Lietuvas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir bēgļi no Irākas, Sīrijas un Afganistānas. Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas varasiestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu Lietuvu par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Lietuva šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu pret Eiropas Savienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti