Dienas ziņas

ES līderi pārmet Ungārijai vēršanos pret LGBT

Dienas ziņas

Honkongā beidz pastāvēt prodemokrātisks laikraksts

A. Lukašenko draudi par nelegālo migrantu pieplūdumu piepildās

Lietuvā nelegālie imigranti no Baltkrievijas puses apgrūtina robežkontroli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lietuvā no Baltkrievijas puses turpina ierasties nelegālie imigranti, tādējādi apgrūtinot robežkontroli. Palīgā jau steigusi Eiropas Savienības robežsardzes aģentūras “Frontex” ekspertu grupa.

Lietuva apsūdz Minsku hibrīdkara izvēršanā pret Eiropas Savienību, izmantojot migrāciju.

Līdz šim mēs to darījām, bet nu vairs neaizkavēsim kontrabandas un nelegālo imigrantu plūsmu pāri Baltkrievijas robežai – tā maija beigās paziņoja Baltkrievijas autoritārais vadītājs  Aleksandrs Lukašenko, tā reaģējot uz Minskai starptautiski noteiktajām sankcijām.

Viļņa ir pārliecināta, ka Lukašenko savu solījumu turējis, jo robežšķērsotāju skaits pēdējā laikā būtiski palielinājies. Šogad Lietuvā pāri Baltkrievijas robežai mēģinājuši iekļūt jau 387 cilvēki, lielākoties Irākas pilsoņi. Tas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā pērn visa gada laikā.

Lietuva tagad investē miljoniem eiro, lai uzlabotu drošību pie robežas ar Baltkrieviju. Palīgā steigusies arī  Eiropas Savienības robežsardzes aģentūras “Frontex” ekspertu grupa.

Pie Pabrades pilsētas, kas atrodas vien kādu 20 minūšu braucienā no robežas, arī izbūvēta pavisam jauna migrantu nometne. Tur pašlaik izmitināti vairāk nekā 70 cilvēki. Daļa runā valodās, kuras Lietuvā pārzina salīdzinoši neliels skaits profesionāļu.

“Viena no būtiskākajām problēmām ir tulku trūkums. Cilvēki no dažādām pasaules malām nonāk nezināmā vidē. Viņi piedzīvo stresu. Ja paskatās uz likumu, ir teikts, ka cilvēkiem jāsaņem informācija, kā pieteikties patvērumam, viņiem saprotamā valodā. Šī patiešām ir valstiski svarīga problēma, un mēs to esam apsprieduši. Iespējams, rakstīsim ieteikumu valdībai šī jautājuma risināšanai. Otrais aspekts ir juridiskā palīdzība. Tā arī ir nepieciešama,” sacīja Seima tiesībsargs Augustins Normants.

Centrā uzstādītā telšu nometne ir sadalīta divos blokos: pirmais ir migrantu izolēšanai un otrs izmitināšanai. Nometnes teritorijā ir arī nepieciešamās ērtības, tostarp dušas, mazgāšanas telpas, tualetes un ēdināšanas telpas. Izolācijas blokā var izmitināt līdz 60 cilvēkiem, bet otrā – līdz 290 cilvēkiem. Varasiestādes izpētījušas, ka migrantu šķērsošana korelē ar lidojumiem, kas Minskā ierodas no Irākas un Turcijas.

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte sprieda, ka, lai ievestu migrantus no Tuvajiem Austrumiem, palīdzējušas arī Baltkrievijas tūrisma aģentūras, kas speciāli nolīgtas šim darbam: “Šī nav nejaušība, ņemot vērā, ka Lukašenko izteica draudus, sakot, ka pārpludinās Eiropas Savienības valstis ar narkotikām un migrantiem. Un, lūk, pēc pāris nedēļām mēs redzam strauju to cilvēku skaita pieaugumu, kuri nelegāli šķērso robežu.”

“Mēs redzam anekdotiskas liecības par to, ka robežpolicijas darbinieki slēpj pēdas, lai tikai varētu pateikt mūsu virsniekiem, ka nē, tie cilvēki nenāk no viņu puses,” norādīja Šimonīte.

Valsts robežsardzes dienests izteicies, ka Baltkrievijas galvaspilsētā šobrīd varētu atrasties aptuveni 1500 migrantu, kuri plāno nelegāli nokļūt Eiropas Savienībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti