Panorāma

Kuldīdznieki brauc uz Rīgu mācīties fiziku un ķīmiju

Panorāma

Panorāma

Kauņā prezidenti apspriež drošības situāciju

Levits ar Lietuvas, Polijas un Rumānijas prezidentiem pauž atbalstu Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lietuvas pilsētā Kauņā piektdien tikās Lietuvas, Latvijas, Polijas un Rumānijas prezidenti, lai apspriestu aktuālo drošības situāciju Eiropā.

Četru valstu prezidenti atkārtoti pauda stingru atbalstu Ukrainai. Tika apspriesta sankciju paplašināšana pret Krieviju, toskait Eiropas Savienības devītā sankciju kārta pret Maskavu, kā arī veidi, kā Krieviju saukt pie atbildības.

"Latvija kopā ar citām līdzīgi domājošām valstīm atbalsta ideju izveidot īpašu tribunālu par agresijas karu, ko Krievija izvērsusi pret Ukrainu, jo līdz šim nav izveidota starptautiska tiesa, kas būtu atbildīga iztiesāt šo smago starptautisko noziegumu," teica Valsts prezidents Egils Levits.

"Es domāju, ka no tiesiskā viedokļa tas ir iespējams, un mums vajadzētu stiprināt politisko gribu veicināt šo ideju."

Latvijas prezidents Egils Levits ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu (no kreisās) un Polijas prezi...
Latvijas prezidents Egils Levits ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu (no kreisās) un Polijas prezidentu Andžeju Dudu

Četru valstu prezidenti Kauņā piedalījās arī starptautiskajā simpozijā ar nosaukumu "Ideja par Eiropu". Attālināti dalībniekus uzrunāja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leinena, kā arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš uzsvēra, ka Ukraina karā pret Krieviju, aizstāvot savu zemi, pašlaik cīnās par Eiropas vērtībām.

"Mums ir jāiztur šī ziema – ziema, ko atcerēsies visi. Mums jādara viss, lai atcerētos nevis to, ar ko tā mums ir draudējusi, bet gan to, ko esam spējuši izdarīt, lai pasargātu sevi no šiem draudiem. Un tāpēc mums ir skaidri jāsaprot Eiropas ideja. Vienota Eiropa – tas ir ļoti svarīgi," teica Zelesnkis.

"Viens Krievijas diktators – Staļins – reiz spīdzināja ukraiņus ar badu, izraisot holodomoru. Cits Krievijas diktators – Putins – tagad mēģina salauzt Ukrainas sabiedrības pretestību ar raķetēm un bumbām, kas krīt uz civiliedzīvotāju galvām," norāda Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

Polijas prezidents Andžejs Duda savukārt pieskārās jautājumam pa pretgaisa aizsardzības sistēmām, ņemot vērā nesen notikušo incidentu, kad Polijas teritorijā netālu no robežas ar Ukrainu nokrita raķete, nogalinot divus cilvēkus.

Pagājušonedēļ, kad Krievija spēcīgi apšaudīja visu Ukrainu, ukraiņiem aizstāvoties, Polijas teritorijā nejauši nokrita viena no tās pretgaisa aizsardzības raķetēm.

Duda to nosauca par traģisku negadījumu, uzsverot, ka notikušais ir Krievijas vaina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti