Lavrovs par nenopietnu dēvē ideju Krimu iznomāt Krievijai

ASV mediji apspriež informāciju, kā prezidenta Donalda Trampa administrācijā nonākuši Ukrainas deputāta Andreja Artemenko plāni par mierizlīgumu Ukrainas konfliktā. Tie paredzēja arī rīkot referendumu par Krimas nodošanu nomā Krievijai uz 50 gadiem. Apmaiņā pret to Krievija vairs neatbalstītu separātistus Donbasā. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs to nosauca par nenopietnu ideju.

  

Krievijas ārlietu ministrs kritizēja, viņaprāt, neaktīvo Ukrainas prezidenta Petro Porošenko nostāju un nevēlēšanos pildīt savas saistības pret Minskas nolīgumu. To nespējot ietekmēt pat Vācija un Francija kā Normandijas formāta dalībvalstis. Līdz ar to šādi alternatīvi plāni domāti vien uzmanības novēršanai.

"Ir daudzi cilvēki, kas vēlas novērst uzmanību no Porošenko administrācijas pilnīgas nespējas uzņemties atbildību par Minskas nolīgumu un arī novirzītu uzmanību no mūsu vācu un franču kolēģu nevēlēšanās ietekmēt Porošenko jebkādā veidā un piespiest viņu turēt vārdu.

Šādi plāni, šķiet, no vienas puses, domāti, lai varētu ļauties slinkumam un bezdarbībai, un, no otras puses, ka joprojām būs mēģinājumi pārrakstīt spēles noteikumus," izteicies Lavrovs.

Jau vēstīts, ka amerikāņu laikraksts "The New York Times" apgalvoja, ka plānu, kas paredz rīkot Ukrainā referendumu par Krimas iznomāšanu Krievijai, esot saņēmis tagad demisionējušais prezidenta Donalda Trampa padomnieks Maikls Flinns. Par starpnieku izmantots Trampa advokāts Maikls Koens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti