Dienas ziņas

Turpinās labdarības maratons "Dod pieci"

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Latvijas ziedojumi sasniedz ukraiņu ciemus piefrontē

Latvijas ziedojumi sasniedz ukraiņu ciemus piefrontē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Ar Latvijas goda konsula Oleksandra Pavenko gādību ziedojumi nonākuši arī attālākos Ukrainas ciemos frontes tiešā tuvumā, kur kara postījumi vislielākie un ļaudīm klājas visgrūtāk. Viens no tiem – Dolgenkoje ciems, kur no 600 iedzīvotājiem palikuši vien 11. 

Makaroni, pārslas un cita ilgāk uzglabājama pārtika. Tā ir maza daļa no Latvijas humānās palīdzības, kas nonākusi Slovjanskā. Vietējie brīvprātīgie palīdzību tālāk izvadā uz attālākiem ciemiem. Viens auto mēros ceļu uz Dolgenkoje ciemu, kur notika smagas kaujas. Ciems atrados uz Doneckas un Harkivas apgabala  robežas netālu no Izjumas.

"Esam jums ļoti pateicīgi par palīdzību, ko sniedzat jau vairāku mēnešu garumā mūsu cīņā pret okupantiem. Liels paldies!" saka Latvijas goda konsuls Doneckas apgabalā Oleksandrs Pavenko.  

"Atrodamies Dolgenkoje ciemā, – redziet, kas te darās. Braucam dalīt iedzīvotājiem palīdzību. Te ir 11 dzīvas dvēseles. Cilvēki nelaimīgi. Elektrības nav. Nekā nav. Māju vairs nav. Cilvēki mitinās zemnīcās. Dzīvo izpostītos šķūņos. Te bija tādas kaujas, ka visi koki pat iznīcināti. Ceļu nav. Sprādzienos iznīcināti. Tagad ir uzsalis, un var kaut kā izbraukt. Te gandrīz neviena dzīva vairs nav. Tā mums te ir," pa ceļam uz ciemu stāsta Pavenko.

Tā ir daļa no vairākiem desmitiem tonnu palīdzības, ko saziedoja Latvijā saziedoja valsts iestādes, uzņēmēji un privātpersonas.

Drīzumā no Rīgas uz Slovjansku nogādās arī ģeneratoru, lai nodrošinātu elektroapgādi un siltumu lielam skaitam iedzīvotāju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti