Katarā pirmo reizi notiks vispārējās vēlēšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Arābijas pussalas karalistes Kataras pilsoņiem sestdien, 2. oktobrī, pirmo reizi būs iespēja piedalīties vispārējās vēlēšanās. Tajās viņi izraudzīsies daļu no locekļiem institūcijā, kas dod padomus Katarā valdošajai Āl Tānī ģimenei.

Vieni vēsturiskās vēlēšanas slavē kā emirāta soli demokrātijas virzienā, bet citi to uzskata par sabiedrisko attiecību triku, lai piešķirtu cilvēcīgāku seju Katarā valdošajam autokrātiskajam režīmam pirms nākamgad valstī notiekošā Pasaules kausa futbolā finālturnīra.

Katarieši izraudzīsies 30 no 45 locekļiem konsultatīvajā padomē, kas varēs ierosināt jaunus likumus, apstiprināt valsts budžetu un atlaist valdības ministrus. Tomēr emirāta valdniekam Tamīmam bin Hamedam āl Tānī joprojām piederēs veto tiesības. Viņš arī iecels pārējos 15 padomes locekļus.

Vēlēšanās savu kandidatūru ir izvirzījušas 284 personas, no kurām tikai 28 ir sievietes.

Pilsoņu tiesības vēlēt konsultatīvās padomes locekļus paredz Kataras konstitūcija, ko apstiprināja referendumā 2003. gadā.

Līdz šim katarieši varēja balsot pašvaldību vēlēšanās un referendumos.

Katarā dzīvo 2,3 miljoni iedzīvotāju, no kuriem tikai aptuveni 400 tūkstoši ir valsts pilsoņi.

Arī citās Arābijas pussalas valstīs pie varas ir absolūtie monarhi un ierindas pilsoņu iesaistīšanās politiskajos procesos ir ļoti minimāla. Tikai Kuveitā un Bahreinā ir vēlēti parlamenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti