Izveidota Berlīnes karte patvēruma meklētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Interneta pieejamība un sociālie tīkli bijis viens no faktoriem, kas veicinājis migrantu došanos uz Eiropu. Pateicoties šīm tehnoloģijām patvēruma meklētāji apmainās ar informāciju par drošākajiem ceļiem un situāciju nākamajā izvēlētajā punktā, lai veiksmīgi sasniegtu iecerēto galamērķi, kas pārsvarā ir Vācija un Zviedrija.

Nav noslēpums, ka esošie migrācijas apjomi ir tik lieli tieši šobrīd, jo patvēruma meklētāji izveidojuši ciešus komunikāciju tīklus, kas palīdz sasniegt galamērķi un censties iegūt atļauju palikt  jaunajā valstī.

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē paši migranti izveidojuši speciālu digitālu karti, lai atvieglotu dzīvi tiem, kas tikko ieradušies Berlīnē, ņemot vērā, ka tieši šajā brīdī sākas būtiski izaicinājumi, kas saistīti ar jaunas dzīves veidošanu svešā valstī ar bieži vien svešu kultūru un neierastām paražām. Kartē sniegta informācija par visām ar migrāciju saistītajām valsts iestādēm, dotas arābu un persiešu valodā runājošu juristu un ārstu adreses un cita noderīga informācija, pat, piemēram, musulmaņu reliģiskajiem rituāliem pieskaņoto ēstuvju atrašanās vietas.

Viens no kartes izstrādātājiem ir Hamids Ehrari, kurš dzimtajā Afganistānā strādāja pilsētplānošanas birojā, līdz ar to viņa zināšanas lieti noder viņa tautiešiem un citiem, kas sasnieguši Vāciju drošākas vai labākas dzīves meklējumos. "Kad ierodies pilsētā un nezini neko par tās kultūru, kā arī nerunā īstajā valodā, ir ļoti grūti. Jūties kā viens pats tuksnesī. Mēs to labi zinām un tāpēc palīdzam citiem," saka Ehrari.

Sākotnējā ideja par šādu karti radās kādai Berlīnes koncertu un izstāžu zālei, tās vadība vēlējās kartē atzīmēt parkus un ar Vācijas kultūras dzīvi saistītas vietas, kuras patvēruma meklētāji var apmeklēt par brīvu.

Taču Ehrari ātri vien saprata, ka migrantiem nepieciešama konkrētāka un praktiskāka informācija. Kopš pērnā gada novembra, kad tā tika izveidota, karte apskatīta vairāk nekā 20 000 reižu. Tas nav pārsteigums, ņemot vērā, ka Vācija tikai pagājušajā gadā uzņēmusi vairāk nekā miljonu migrantu, kuru iekļaušana Vācijas sabiedrībā, daudzuprāt, ir milzīgs izaicinājums, kas nesolās būt viegls. Par to jau liecina dažādas ar migrāciju saistītās problēmas, sākot no atbildīgo dienestu pārslodzes un beidzot ar dažādiem skandāliem, kas saistīti gan ar pašiem migrantiem un viņu uzvadību, gan arī viņu atbalstītāju un pretinieku nokaitētajām attiecībām.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti