Frontes līnija daudzviet lēnām pārvirzās dziļāk Ukrainas teritorijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēdējo dienu laikā arvien vairāk tiek ziņots par Krievijas spēku uzbrukumiem vairākām apdzīvotām vietām Ukrainas austrumos. Lai arī lēnām, bet daudzviet frontes līnija pārvirzās dziļāk Ukrainas teritorijā.

Kā savā ikvakara uzrunā norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, otrdien, 31. janvārī, ir notikusi kārtējā tikšanās ar militāro vadību un izlūkdienestiem, lai apspriestu veidus, kā nepieļaut Krievijas panākumus kaujas laukā. Zelenskis uzsvēris, ka uzdevums ir ne tikai nepieļaut, lai Krievijai izdodas atspēlēties, bet gan lai okupācijas spēkiem vispār zūd jebkādas cerības uz turpmāko agresiju.

Komentējot izskanējušās ziņas par Krievijas spēku uzbrukumiem, Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs ir paziņojis, ka tuvāko divu trīs nedēļu laikā neizslēdz nevienu scenāriju, paužot pārliecību, ka izšķirošās kaujas vēl ir priekšā. Viņš atzinis, ka Krievija gatavojas maksimālai eskalācijai, tiek savilkti visi iespējamie spēki, veiktas apmācības un treniņi. Daņilovs uzskata, ka divi līdz trīs tuvākie mēneši būs izšķiroši, taču ar Rietumu atbalstu Ukraina noteikti uzvarēs.

ASV gatavo Ukrainai jaunu palīdzības paketi. Tās vērtība pārsniegtu 2,2 miljardus dolāru un pirmo reizi iekļautu arī raķetes, kuru darbības rādiuss var sasniegt 150 kilometrus.

Kā ziņo "Reuters", atsaucoties uz amerikāņu ierēdņiem, par šo palīdzības pakotni ir paredzēts paziņot nedēļas beigās. Ukrainai plānots nosūtīt papildu aprīkojumu pretgaisa aizsardzības sistēmām "Patriot", kā arī augstas precizitātes munīciju un prettanku ieročus ''Javelin''. Daļa no atvēlētā finansējuma nāk no fonda, kuru dēvē par Palīdzības iniciatīvu Ukrainas drošībai, kas ļauj ASV prezidenta administrācijai ieročus saņemt uzreiz no ražotājiem, nevis no ASV ieroču rezervēm.

Kompānija "General Atomics" ir paziņojusi, ka ir gatava pārdot Ukrainai divus kaujas bezpilota lidaparātus "Reaper MQ9" par vienu dolāru gabalā. Tas varētu palīdzēt Ukrainai aizsargāties no gaidāmā Krievijas uzbrukuma. Internetā atrodamā informācija liecina, ka viena šāda bezpilota lidaparāta cena ir aptuveni 32 miljoni dolāru, turklāt Ukrainai būtu nepieciešams apmaksāt aptuveni 10 miljonu dolāru vērto lidaparātu piegādi, kā arī kādus 8 miljonus dolāru ik gadu šo lidaparātu uzturēšanai. Ne ASV, ne Ukrainas valdība šādu piedāvājumu nav komentējušas. Taču šis piemērs ļoti labi parāda, cik izmaksā ne tikai mūsdienīga bruņojuma iegāde, bet arī uzturēšana.

Tikmēr Grieķija ir pavēstījusi, ka tā nesūtīs Ukrainai savus "Leopard 2" tankus. Grieķijas premjerministrs Kirijaks Micotakis sacījis, ka šie tanki ir absolūti nepieciešami pašas Grieķijas aizsardzības garantēšanai.

Šie Grieķijas izteikumi atšķiras no citām rietumvalstīm, kuras ir vai nu jau apsolījušas Rietumos ražotu tanku nosūtīšanu Kijivai, vai arī joprojām to apsver. Savukārt Polijas valdība ir solījusi ukraiņu karavīrus apmācīt darbam ar "Leopard 2" piecu nedēļu laikā – tas ir aptuveni divreiz īsāks termiņš, nekā tradicionāli ierasts. Polijas bruņoto spēku pārstāvji atgādinājuši, ka apmācīti tiks ne tikai tanku vadītāji, bet arī ekipāžas un mehāniķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti