Rīta Panorāma

Ziedošana iespēja palīdzēt. Intervija ar Ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu

Rīta Panorāma

«Muzikālais skudrupūznis 2020»

Intervija ar Andri Sprūdu

Eksperts: Nākamie gadi starptautiskajā politikā būs notikumiem bagāti

Aizvadītais gads starptautiskajā arēnā bijis notikumiem bagāts, tomēr nākamie būs vēl bagātāki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Viņš norādīja, ka nākamgad svarīgs būs gan "Brexit" process, gan Donalda Trampa iespējamā pārvēlēšana ASV prezidenta amatā. "Mēs pēc 3,5 gadu epopejas esam pielikuši punktu "Brexit". [Britu parlamenta] vēlēšanas decembrī nozīmēja, ka [Lielbritānija] izstāsies no Eiropas Savienības. Ja [izstāšanās] notiks veiksmīgi, nav izslēgts, ka sāksies līdzīgs riņķa dancis arī citās Eiropas Savienības valstīs," teica Sprūds.

ASV prezidenta Donalda Trampa impīčmenta process savukārt var nākt viņam par labu un sekmēt pārvēlēšanu amatā 2020. gada novembrī, pieļāva Sprūds. "Novest procesu līdz galam nav iespējams. Tas dod iespēju republikāņiem pozicionēties, teikt, ka notiek vēršanās pret prezidentu. Trampam ir lielas iespējas uzvarēt, ja viņš nesastrādās muļķības. Skaidrs, ka Tramps ir cilvēks, kurš katru dienu "notvīto" kaut ko, un tur viņam ir iespējas pabojāt savu tēlu," atzina Latvijas Ārpolitikas institūta direktors.

Uzmanība būs jāpievērš arī notikumiem Persijas līča reģionā - Sīrijai un Irānai, kā arī Krievijai. "Visi ir noguruši no sankcijām [pret Krieviju] un pretstāvēšanu. Tramps ir teicis, ka Krieviju varētu pieaicināt G7 sanāksmēm. Arī [Francijas prezidents Emanuels] Makrons ir runājis diezgan līdzīgi. Krievija, atšķirībā no Ķīnas, ir nepacietīga un vāja. Krievijai ir iespējas izmantot esošo situāciju. Bez Krievijas nav iespējams atrisināt arī globālus konfliktus," tā Sprūds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti