Eksperti: ASV zinātu, ja Krievija tiešām gatavotos veikt kodolieroču uzbrukumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā bija skaidrs, ka šiem notikumiem būs ietekme arī uz Latvijas Saeimas vēlēšanām. Vakar notikumu saistībā ar Krieviju un Ukrainu netrūka, kārtējo reizi atgādinot, cik tomēr drošības ziņā trauslā pasaulē dzīvojam, vēsta Latvijas Radio. 

Eksperti: ASV zinātu, ja Krievija tiešām gatavotos veikt kodolieroču uzbrukumu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pasaule joprojām turpina apspriest gan vakardienas viltus referenduma rezultātā notikušo Ukrainas reģionu nelikumīgo  pievienošanu Krievijai, gan arī citus notikumus par un ap Ukrainas karu un to, kā tas viss ietekmē drošības situāciju pasaulē.

Šobrīd eksperti saka – var diezgan droši apgalvot, ka Amerikas Savienotās Valstis zinātu, ja Krievija tiešām gatavotos veikt kodoluzbrukumu, un pagaidām šādu signālu nav. To arī sarunā burtiski pirms pāris dienām apstiprināja ASV vēstniece NATO Džuliāna Smita, kura sacīja, ka

Amerika šobrīd nav novērojusi pazīmes, ka Putins tiešām gatavotos rīkoties, lai varētu izpildīt savus draudus.

Arī dažādi eksperti norāda, ka visas vietas, kur Krievijai atrodas kodolieroči, ir diezgan zināmas un redzamas. Tās var redzēt no satelītiem, tāpat arī, protams, iespējams, ka Krievija nemaz negribētu to darīt paslepus. Šī gatavošanās un spēku sagatavošana – to varētu izmantot kā tādu kara eskalācijas soli, un pagaidām nekādu pazīmju nav. Un, protams, ja tādas būtu, tad var sagaidīt, ka starptautiskā sabiedrība, un sevišķi Amerikas Savienotās Valstis, rīkotos, mēģinātu arī pierunāt Ķīnu un Indiju, kas šobrīd ir pietiekami draudzīgās attiecībās ar Krieviju, lai tās aptur šādu soli un arī izdara spiedienu.

Vienlaikus Mongolija sola izsniegt uzturēšanās atļaujas visiem Krievijas pilsoņiem, kas to prasīs, un valstī jau ir iebraukuši 6000 cilvēku. Kā zināms, pēdējās dienās ir plaši apspriests jautājums par to, ka daudzi Krievijas vīrieši šobrīd bēg no mobilizācijas un dodas prom un ka

mobilizācija ir arī lielā mērā skārusi dažādus attālos Krievijas lauku reģionus un arī etniskās minoritātes, tostarp daudzus, kas ir saistīti ar Mongoliju. 

No Mongolijas puses acīmredzot šis ir mēģinājums atbalstīt cilvēkus, ar ko viņi ir etniski saistīti un dot viņiem šādā veidā patvērumu.

Eiropas Savienība turpretī ir pēdējā laikā rīkojusies otrādi, mēģinot apturēt to cilvēku skaitu, kas ierodas. Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar rekomendācijām, kurās tiek piedāvāts stingrāk uzraudzīt Krievijas iedzīvotāju ierašanos, un tiek norādīts, ka vīza nav pamats, lai ierastos Eiropā automātiski, – arī cilvēkus ar tūrisma vīzu var apturēt uz robežas, ja tiek uzskatīts, ka viņi apdraud kaut kādā veidā valsts drošību vai Eiropas Savienības drošību, vai Šengenas zonas drošību, un arī šiem cilvēkiem var neizsniegt vīzas, ja pastāv pamatotas aizdomas, ka viņi paliks Eiropas Savienībā vai Šengenas teritorijā ilgāk par 90 dienām.

Vakar tika sarīkots liels koncerts Sarkanajā laukumā par atbalstu jaunu teritoriju pievienošanai, vēstīts izdevumā "Medūza". Tur ir daudz studentu, kuriem sola ieskaitīt eksāmenus bez kārtošanas. Ir valsts iestāžu darbinieki, kuriem draud nepatikšanas, ja viņi neatnāks, un priekšnieki, kas uzrauga, vai darbinieki tomēr neiet prom. Tāpat šajos pasākumos no ielas bez ielūguma ir tikt diezgan sarežģīti, līdz ar to sapulcināti labi organizēti cilvēki.

Daudzi, protams, gaidot stundām ilgi aukstumā, diezgan vaļsirdīgi stāsta, ka neviens taču netic, ka mēs te esam aiz brīva prāta vai tāpēc, ka īpaši atbalstām.

Šādi koncerti, kā zināms, tiek regulāri rīkoti, lai parādītu ārpasaulei, bet arī, protams, Krievijas iedzīvotājiem, ka Kremļa soļus atbalsta liels iedzīvotāju skaits, un žurnāliste, kas devusies uz šo pasākumu, secina, ka klātesošo viedokļi atšķiras par notiekošo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti